bezpieczeństwo
Ponad 800 żołnierzy przy granicy z Białorusią. Polska armia przygotowuje się do ochrony pogranicza
W dn. 16-18 września br. ponad 800 Terytorialsów i żołnierzy wojsk lądowych będzie zaangażowanych w strefie przygranicznej z Białorusią w zajęcia taktyczne pod kryptonimem KOP-22. Celem zajęć jest doskonalenie taktyki działań przeciwrozpoznawczych i przeciwdywersyjnych, działań ratowniczo-ewakuacyjnych oraz wsparcia Straży Granicznej – informuje Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej.
Żołnierzy WOT przybywa. Szef MON z zadowoleniem: „To bardzo dobra wiadomość!"
To jest bardzo dobra wiadomość, że kolejni żołnierze przystępują do Wojsk Obrony Terytorialnej - przyznał w sobotę w Ełku minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Wicepremiera dodał, każdy może znaleźć formułę służby w wojsku polskim, jaka mu najbardziej odpowiada.
Biden podsumował szczyt NATO. Padło ważne zapewnienie dla sojuszników
Szczyt NATO w Madrycie zakończył się. Trwające 3 dni wydarzenie określane jest jako "przełomowe", ponieważ zapadło tam wiele kluczowych dla bezpieczeństwa całego Sojuszu oraz napadniętej przez Rosję Ukrainy decyzji. Amerykański prezydent Joe Biden podsumował zakończony szczyt Paktu Północnoatlantyckiego kilkoma wpisami na Twitterze. "Będziemy dalej dostosowywać rozmieszczenie sił zbrojnych, by zapewnić obronę naszym sojusznikom" - zapewnił w jednym z nich.