10 wtop „czystej wody”, czyli rok z nielegalną TVP » Czytaj więcej w GP!

Hipokryci znają te dane?! Grożą Polsce, a nawet Niemcy zwlekają z relokacją imigrantów

Brukselscy technokraci (przy wsparciu polityków niektórych państw) grożą Polsce, Czechom i Węgrom.

Bwag; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en
Bwag; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en
Brukselscy technokraci (przy wsparciu polityków niektórych państw) grożą Polsce, Czechom i Węgrom. Komisja Europejska nawet zdecydowała się na wszczęcie procedury w związku "z niewywiązywaniem się tych państw" z decyzji o przesiedleniu uchodźców. Tymczasem żaden duży kraj nie wywiązał się z wcześniejszych ustaleń. Problem z wykonaniem decyzji mają także Niemcy i Francuzi!

"Komisja wszczęła dziś postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego wobec Polski, Republiki Czeskiej i Węgier. Powodem jest niewywiązywanie się tych państw z obowiązków ciążących na nich (...) w sprawie przesiedlania" - poinformowała dzisiaj Komisja Europejska.

CZYTAJ WIĘCEJ: Eurokraci wszczęli procedurę wobec Polski! Bo nie chcemy ginąć w zamachach

Warto więc zapoznać się z najnowszymi danymi Komisji Europejskiej w sprawie wypełniania decyzji o rozdziale przybywających do Grecji i Włoch osób poszukujących azylu.

Przykładowo Finlandia, która ma przyjąć do końca września 2078 osób, do tej pory zapewniła miejsce 1640 przybywającym do Europy uciekinierom z regionów ogarniętych konfliktami. Pozostałe kraje: Irlandia (459 na 600 ustalonych), Luksemburg (326 na 557) czy Malta (137 na 131 osób - czyli więcej niż przewidywał plan).

Z naszego regionu decyzje o relokacji wdrażają państwa bałtyckie: Litwa przyjęła 307 z 671 osób, Łotwa 317 z 481, a Estonia 130 z 329 osób.

W liczbach bezwzględnych najwięcej uchodźców relokowały Niemcy - 5658 - jednak biorąc pod uwagę całkowitą liczbę ponad 27 tys. osób, które ma przyjąć ten kraj, dotychczas wypełnił dopiero 20 proc. swojej kwoty.

Jeszcze gorzej radzi sobie Francja, która przyjęła z rozdzielnika 17 proc. swojej kwoty (3478 osób z 19714), czy Belgia (623 osoby na 3812).

Decyzji relokacyjnej nie realizują Austria (uniknęła procedury, obiecując przyjęcie 50 osób z Włoch), Węgry oraz Polska. Czechy przyjęły 12 osób (na 2691), Słowacja 16 (na 902; kraj ten też złożył zobowiązanie, dlatego KE nie wszczęła wobec niego procedury) oraz Bułgaria (47 na 1302 osoby).

Z zestawienia KE wynika, że do 9 czerwca efektywnie relokowanych zostało 20 869 osób z 98 255 (w zestawieniu nie wzięto pod uwagę wcześniejszych decyzji o relokacji).

 



Źródło: PAP,niezalezna.pl

#Niemcy #relokacja #polityka imigracyjna #Unia Europejska #Polska #uchodźcy

gb