Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Ksiądz krytykował reżim Łukaszenki. Musiał opuścić Białoruś

Proboszcz katolickiej parafii w Rossonach na północy Białorusi wyjechał z kraju po tym, jak wszczęto wobec niego kolejne postępowanie administracyjne – piszą białoruskie media niezależne.

Autor:

Ksiądz Wiaczasłau Barok prowadzi wideoblog, w którym krytycznie wypowiada się o sytuacji w kraju. Jak można się domyślić, władze odpowiadały szykanami.

- W grudniu ks. Barok spędził dziesięć dni w areszcie. Opublikowaną przez niego antyfaszystowską karykaturę uznano za „demonstrację symboliki nazistowskiej”

– pisze portal Nasza Niwa.

Jak podaje portal, kilka dni temu wobec duchownego wszczęto nowe postępowanie wykroczeniowe. Dlatego kapłan zdecydował się opuścić Białoruś.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane