Sportowcy, którzy przybyli do Soczi, „zapewne nie spodziewali się, że zostaną tam potraktowani jak ludzie z buszu” – czytamy w Fakt.pl a, „kanadyjski snowboardzista Sebastien Toutant po wejściu do toalety przecierał oczy ze zdziwienia, kiedy zobaczył umieszczoną tam instrukcję obsługi tego miejsca. Był na tyle zszokowany, że fotografię z tabliczką zamieścił na Twitterze”.
„Obrazkowy opis wywołuje śmiech, ale równocześnie może być upokarzający. Z obrazków wynika, że nie można, tak jak zwykli robić to mężczyźni, sikać na stojąco. Kolejny rysunek zakazuje zaś sportowcom... wymiotowania do muszli klozetowej. Czyli lepiej na podłogę?” – pyta Fakt.pl.
Jeden z obrazków zakazuje łowienia ryb na wędkę w muszli klozetowej (czyżby tak popularnego w Rosji?), a kolejny zabrania używania narkotyków - "dawania sobie w żyłę". To może stanowić w tym kraju problem, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość osób zarażonych HIV.

Fot. Fakt.pl