Kacper Tomasiak zdobył pierwszy medal dla Polski na zimowych igrzyskach olimpijskich Mediolan-Cortina. 19-latek po pięknym konkursie wywalczył srebro na skoczni normalnej we włoskim Predazzo. Triumfował Niemiec Philipp Raimund.
Zmagania Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet w Sapporo dobiegły końca. W ostatnim konkursie na dużej skoczni najlepiej z Polek zaprezentowała się Anna Twardosz, która zajęła 32. miejsce, natomiast zwycięstwo po raz kolejny w tym sezonie odniosła liderka klasyfikacji generalnej Słowenka Nika Prevc.
Dawid Kubacki i Kacper Tomasiak zajęli trzecie miejsce w konkursie duetów Pucharu Świata skoczków narciarskich w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi imponował zwłaszcza błyskotliwy Tomasiak. Zwyciężyli Austriacy Jan Hoerl i Stephan Embacher przed Słoweńcami Timim Zajcem i Anze Laniskiem.