Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Znamy termin exposé premiera Morawieckiego. Kiedy głosowanie nad wotum zaufania w Sejmie?

Z najnowszych informacji Centrum Informacyjnego Sejmu wynika, że exposé premiera Mateusza Morawieckiego zostanie wygłoszone w Sejmie w najbliższy wtorek godz. 16:00. „Głosowanie nad wotum zaufania zaplanowano na środę rano” - informuje dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Przemawiając w trakcie uroczystości zaprzysiężenia rządu, premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że jego ministrowie będą dbać o zachowanie tożsamości kulturowej i dziedzictwa kulturowego Polski.

- W tym tyglu dzisiejszych europejskich i światowych doświadczeń, w ogniu różnych sporów na pewno będziemy kierować się oczywiście, tak jak wszyscy to przysięgaliśmy, dobrem Rzeczypospolitej i jej obywateli. Jednocześnie będziemy starali się, żeby rząd Zjednoczonej Prawicy był rządem jednoczonej Polski, żeby był rządem wszystkich obywateli, żebyśmy byli akceptowani, żebyśmy byli również docenieni przez tych, którzy na nas nie głosowali - to byłoby największym sukcesem, największym zaszczytem - dodał.

Premier podkreślił, że kierowany przez niego rząd będzie rządem „nadziei i optymizmu”.

- Chcemy, żeby ten optymizm, który zagościł pod wieloma strzechami, ten uśmiech na twarzy dzieci, żeby on rozprzestrzeniał się jak najszerzej w naszym społeczeństwie. To będzie też dla nas wyznacznik, bo działamy, żyjemy, rządzimy przede wszystkim w imieniu obywateli i dla nich - powiedział Morawiecki.

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował, że premier Mateusz Morawiecki wygłosi w Sejmie exposé w najbliższy wtorek godz. 16:00. Z kolei głosowanie nad wotum zaufania zaplanowano na środę rano.

 

Dziś odbyło się powołanie Rady Ministrów. Mateusz Morawiecki - poza stanowiskiem premiera - objął funkcję szefa resortów: rozwoju i finansów.

Wicepremierami w jego rządzie będą: Beata Szydło, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Mariusz Błaszczak został powołany na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji, Antoni Macierewicz - ministra obrony narodowej. Witold Waszczykowski został ministrem spraw zagranicznych, a Zbigniew Ziobro - ministrem sprawiedliwości.

Prezydent powołał też Annę Zalewską na urząd ministra edukacji narodowej, Jana Szyszkę - ministra środowiska, Elżbietę Rafalską - ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, Krzysztofa Jurgiela - ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Ministrem infrastruktury i budownictwa został Andrzej Adamczyk, ministrem zdrowia - Konstanty Radziwiłł, ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej - Marek Gróbarczyk.

Anna Streżyńska została powołana na urząd ministra cyfryzacji, Witold Bańka - ministra sportu i turystyki, Krzysztof Tchórzewski - ministra energii.

Ministrami - członkami RM zostali: Beata Kempa, Elżbieta Witek, Mariusz Kamiński i Henryk Kowalczyk.

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Mateusz Morwiecki #premier #Rada Ministrów #expose #wotum zaufania

redakcja