Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Wtorek pod znakiem burz. W nocy temperatura spadnie

We wtorek pogoda w Polsce będzie dość zróżnicowana. W większości regionów można spodziewać się niewielkiego i umiarkowanego zachmurzenia, ale na północnym wschodzie oraz południu okresami pojawi się więcej chmur i deszcz. Synoptycy nie wykluczają również burz.

Autor:

Najwięcej pogodowych niespodzianek czeka mieszkańców północno-wschodniej i południowej Polski. W tych częściach kraju zachmurzenie będzie okresami duże, a miejscami wystąpią opady deszczu. Na północnym wschodzie możliwe są również burze. W ich trakcie suma opadów może sięgać około 10 mm.

Temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, przez około 21 stopni w centrum, do 24 stopni na północnym zachodzie. W kotlinach karpackich będzie wyraźnie chłodniej – termometry pokażą około 15 stopni.

Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany. Na południu i południowym zachodzie okresami może jednak mocniej powiać. Dominować będą wiatry ze wschodu i północnego wschodu, natomiast na północnym wschodzie wiatr będzie również północny. Podczas burz porywy będą silniejsze.

Nocą miejscami mgły i deszcz

W nocy przeważać będzie bezchmurne niebo albo małe zachmurzenie. Więcej chmur pojawi się okresami na południu i południowym zachodzie, gdzie miejscami wystąpią również opady deszczu.

Synoptycy ostrzegają też przed lokalnymi mgłami. W niektórych miejscach widzialność może zostać ograniczona nawet do 300 metrów.

Noc przyniesie spadek temperatury. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie – około 6 stopni. W centrum i na obszarach podgórskich temperatura wyniesie około 10 stopni, a na zachodzie wzrośnie do 12 stopni. Nad samym morzem miejscami może być około 15 stopni.

Wiatr pozostanie słaby, głównie wschodni i północno-wschodni. Na północnym wschodzie pojawi się również wiatr północny. W Bieszczadach porywy mogą osiągać do 55 km/h.

Środa przyniesie podobną pogodę

W środę dominować będzie małe zachmurzenie, choć na wschodzie i południu okresami niebo bardziej się zachmurzy. Tam również możliwe są opady deszczu, a na północnym wschodzie trzeba będzie liczyć się z przelotnymi opadami.

Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni na północnym wschodzie, przez około 22 stopnie w centrum, do 24 stopni na zachodzie i w południowej części kraju. Chłodniej będzie nad morzem oraz w rejonach podgórskich Karpat, gdzie lokalnie temperatura sięgnie około 18 stopni.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie wschodni oraz północno-wschodni. Na południowym wschodzie okresami może być porywisty. W Bieszczadach początkowo porywy osiągną do 55 km/h.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, IMGW

NAJNOWSZE Polska