Dziś rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn, przedstawił szczegóły decyzji o wydaleniu z Unii Europejskiej Ludmiły Kozłowskiej, szefowej fundacji "Otwarty Dialog". - Negatywna opinia przygotowana przez Departament Kontrwywiadu ABW związana jest m.in. z poważnymi wątpliwościami dotyczącymi finansowania kierowanej przez Ludmiłę Kozłowską fundacji, które moga mieć dalsze skutki prawne - informuje Stanisław Żaryn.
W ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja o wydaleniu z Unii Europejskiej Ludmiły Kozłowskiej, szefowej zaangażowanej w antyrządowe protesty fundacji "Otwarty Dialog". Polskie MSW wpisało Kozłowską do Systemu Informacyjnego Schengen, została ona oznaczona najwyższym alertem. Musiała opuścić terytorium UE.
CZYTAJ WIĘCEJ: Kozłowska z "Otwartego Dialogu" wydalona z Unii Europejskiej!
Teraz specjalne oświadczenie w tej sprawie wystosował rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn.
"Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, realizując swoje ustawowe obowiązki, wydał negatywną opinię dotyczącą wniosku Pani Ludmiły Kozłowskiej o udzielenie zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego w UE. W rezultacie Pani Ludmiła Kozłowska została objęta zakazem wjazdu na terytorium Polski oraz Unii Europejskiej"
- czytamy w oświadczeniu rzecznika.
Negatywna opinia przygotowana przez Departament Kontrwywiadu ABW związana jest m.in. z poważnymi wątpliwościami dotyczącymi finansowania kierowanej przez Ludmiłę Kozłowską fundacji "Otwarty Dialog", które moga mieć dalsze skutki prawne
- informuje Stanisław Żaryn, dodając, że "z uwagi na ograniczenia ustawowe, a także trwającą kontrolę skarbową, obecnie szczegółowe informacje w tej sprawie nie mogą zostać przekazane opinii publicznej"
Oświadczenie Rzecznika Ministra Koordynatora @StZaryn w sprawie Ludmiły Kozłowskiej pic.twitter.com/M6EBt2EYwU
— Maciej Wąsik?? (@WasikMaciej) 20 sierpnia 2018