Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Przywrócona kontrola graniczna: Tylu osób nie wpuszczono do Polski

W związku z czasowym przywróceniem kontroli granicznej do Polski nie wpuszczono 139 osób, które nie spełniały warunków wjazdu. Informacje na ten temat potwierdza rzecznik Straży Granicznej por. Agnieszka Golias. Komenda Gówna Straży Granicznej poinformowała, że według stanu na godz. 10:00 do Polski nie wpuszczono 136 osób, które nie spełniały warunków wjazdu. Do tej godziny funkcjonariusze SG skontrolowali około 20 tys. osób.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne
strazgraniczna.pl

Kontrolę graniczną przywrócono od 10 do 16 lutego. Granicę z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach - takich miejsc jest w sumie 287, w tym 264 na granicy lądowej. Kontrola prowadzona jest w sposób wyrywkowy, w oparciu o patrole Straży Granicznej z wykorzystaniem specjalistycznego, mobilnego sprzętu.

Cudzoziemiec, aby wjechać do naszego kraju, musi spełnić warunki wjazdu określone w przepisach, m.in. musi posiadać ważne dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy, uzasadnić cel i warunki planowanego pobytu, oraz nie może widnieć w bazach danych jako osoba, wobec której dokonano wpisu do celów odmowy wjazdu, i stanowić zagrożenia dla porządku publicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego.
- poinformowała rzecznik SG por. Agnieszka Golias.

Jak dodała - cudzoziemcy, którzy nie spełnią tych warunków nie dostaną zgody na przekroczenie granicy.

Aby zapobiec przyjazdowi do naszego kraju osób, które mogą zakłócić porządek publiczny czy zagrażać bezpieczeństwu, jesteśmy w stałym kontakcie z Policją, ABW i innymi służbami, z którymi prowadzona jest bieżąca wymiana informacji.
- zaznaczyła por. Golias.

W Warszawie został wprowadzony stopień alarmowy ALFA, który obowiązywać będzie do piątku. Jest to najniższy stopień alarmowy w czterostopniowej skali. Zgodnie z ustawą wprowadza się go w przypadku uzyskania informacji o możliwości wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym, którego rodzaj i zakres jest trudny do przewidzenia.

Służby przypominają, że podczas obowiązywania tego stopnia mieszkańcy Warszawy powinni zwracać szczególną uwagę na wszelkie nietypowe sytuacje dotyczące zachowania osób, nietypowych pakunków i innych przedmiotów pozostawionych w miejscach publicznych, a także samochodów - szczególnie ciężarowych - zaparkowanych w pobliżu miejsc zgromadzeń. Informacje takie powinny być niezwłocznie przekazywane do policji - na numer alarmowy 997 lub 112.


Do zagrożeń w cyberprzestrzeni odnosi się wprowadzony drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP, którego wprowadzenie zobowiązuje administrację publiczną do wzmożonego monitoringu systemów teleinformatycznych pod kątem naruszania bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#kontrola graniczna #straż graniczna #konferencja bliskowschodnia

redakcja