Koszulka "RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!

Przejęcie Radia ZET pod lupą UOKiK

UOKiK sprawdza, czy Agora powinna zgłosić wniosek o koncentrację w sprawie przejęcia Radia Zet. - Jeśli z analiz wyjdzie, że taki wniosek był konieczny, Agorze i jego partnerowi w tej transakcji grozi kara do 10 proc. obrotu - poinformował prezes UOKiK Marek Niechciał.

Piotr Galant / Gazeta Polska

W lutym Agora podała, że zawarła z SFS Ventures przedwstępną i przyrzeczoną umowę zakupu 100 proc. udziałów Eurozet, na mocy której Agora przejęła 40 proc. udziałów Eurozet za 130,75 mln zł.

SFS Ventures i Agora podpisały ponadto "umowę wspólników", regulującą szczegółowe zasady inwestycji w Eurozet przez SFS Ventures jako wspólnika większościowego, i Agorę jako wspólnika mniejszościowego, oraz zasady współpracy tych podmiotów. Umowa wspólników przewiduje m.in. zobowiązania Agora i SFS Ventures do niezbywania udziałów Eurozet (lock-up).

Spółki uznały, iż tak napisały umowę, że nie muszą zgłaszać do UOKiK wniosku o koncentrację. Chcemy sprawdzić czy rzeczywiście niezgłoszenie było uzasadnione, czy jednak powinni zgłaszać. Za niezgłoszenie wniosku o koncentrację kary są do 10 proc. obrotu. Teraz czekamy na dokumenty z Agory, na podstawie analizy wyjdzie nam dokładnie, co jest tam zapisane

- poinformował prezes UOKiK.

Prezes Niechciał poinformował, że trzeba sprawdzić, jaki jest próg obrotu, który powoduje, że powinni się zgłosić. W przypadku obrotów Agory i Radia Zet - w opinii UOKiK - próg obrotu na pewno jest przekroczony, pytanie jest o firmę czeską, która została niedawno założona.

W tym przypadku teoretycznie nie doszło do przekroczenia progu, ale nie patrzymy na konkretną spółkę, tylko czy nie stanowi ona części większej jednostki gospodarczej

 - dodał.

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Radio Zet #Agora #UOKiK

redakcja