Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Papież: Pieniądze są ruiną dla życia konsekrowanego

Franciszek podczas wizyty w Bolonii stwierdził, że pieniądze są „ruiną” dla życia zakonnego. Mówił, że „plami je zbyt wiele skandali finansowych”. Dodał, że „bardziej grzeszy się przeciwko ubóstwu niż przeciwko czystości”.

Autor: redakcja

Podczas spotkania z duchowieństwem w bolońskiej katedrze pod wezwaniem Świętego Piotra papież stwierdził, że „księża karierowicze” to „plaga”.

Kiedy upada majątek instytutu zakonnego, kiedy traci majątek, to ja mówię: „Dzięki, Panie”, bo od tego momentu będą szli po drodze nadziei 
– oświadczył Ojciec Święty. Przywiązanie do pieniędzy wymienił jako jeden z największych problemów dzisiejszego Kościoła.

Pieniądze są ruiną dla życia konsekrowanego; kiedy instytut zakonny zaczyna inkasować pieniądze, Pan jest tak dobry, że posyła tam złego ekonoma, który doprowadza do bankructwa, to łaska 
– podkreślił Franciszek.

Autor: redakcja

Źródło: PAP, niezalezna.pl