Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Oddział, który leczy 1700 pacjentów rocznie, wstrzymuje przyjęcia! Chorzy odsyłani do innych szpitali

W szpitalu w Ostrołęce od 1 października wstrzymane będą przyjęcia pacjentów na oddział chorób wewnętrznych, który leczy ok. 1700 pacjentów rocznie! Ujawniły to lokalne media, którym dyrektor placówki przekazał, że brakuje lekarzy.

Szpital w Ostrołęce
Szpital w Ostrołęce
Piotr Brichacek (Briho) - Own work, CC BY-SA 3.0, - https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1959832

Kłopoty służby zdrowia 

Dramatyczna sytuacja w polskich szpitalach - informuje rynekzdrowia.pl. Przykładem jest chociażby wstrzymywanie przyjęć czy odwoływanie zaplanowanych zabiegów, co jak wszyscy wiemy - często może zagrażać życiu i zdrowiu pacjentów.

– pisaliśmy kilka dni temu na portalu Niezalezna.pl.

Senator Waldemar Kraska, komentując dla nas doniesienia serwisu "Rynek Zdrowia", mówił wówczas: - Jeżeli ja słyszę w jednej stacji, że szpital w Lubartowie zamknął oddział chirurgiczny, to dla mnie jako dla chirurga, jest to zbrodnia. Pacjent, który wymaga zabiegu operacyjnego, w trybie nagłym - czyli na przykład: mamy wypadek drogowy, jest krwotok, uszkodzona śledziona - trzeba go operować tu i teraz. Ten oddział jest do tego przygotowany. Jeżeli go nie będzie, to ten pacjent będzie musiał jechać kilkadziesiąt kilometrów dalej, co zagraża jego życiu. To jest naprawdę ogromne niebezpieczeństwo dla pacjentów.

Jak się okazało, dziś pojawiła się kolejna informacja o zawieszeniu szpitalnego oddziału. Tym razem, z Ostrołęki w woj. mazowieckim.

Oddział w zawieszeniu. Pomocy trzeba szukać gdzieś indziej

Lokalny portal eOstroleka.pl dotarł do treści pisma, jakie pełniący obowiązki dyrektora szpitala w Ostrołęce skierował do kierowników komórek organizacyjnych szpitala. Poinformowano w nim, że od 1 października zawieszona jest działalność oddziału chorób wewnętrznych. Nowi pacjenci od tego dnia nie będą przyjmowani na oddział i ma być to sytuacja obowiązująca do odwołania.

Lekarz zostali zobowiązani, by nie kierować pacjentów na ten odział, a by informować ich, by kierowali się do Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowa, Przasnysza, Łomży czy Pułtuska

– informuje eOstroleka.pl.

Z Ostrołęki do Makowa Mazowieckiego jest 51,7 km; do Ostrowi Mazowieckiej 49,9 km; do Ciechanowa 80,8 km; do Przasnysza 56,6 km; do Łomży 38,6 km (to inne województwo - podlaskie); a do Pułtuska 61,8 km. Taką drogę będą musieli przebyć chorzy pacjenci, by dostać się na szpitalny oddział.

O tym, jak ważny jest to oddział, przekonujemy się czytając opis na szpitalnej stronie.

Liczba leczonych chorych ok. 1700 rocznie. Oddział jest podzielony na dwie części A i B , w którym znajduje się obecnie 42 łóżka. Oddział posiada akredytację do specjalizowania młodych lekarzy z chorób wewnętrznych oraz staże z gastroenterologii w ramach specjalizacji internistycznej. Oddział oferuje pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów diagnostycznych i terapeutycznych w zakresie gastrologii oraz chorób wewnętrznych (poza kardiologią).

– czytamy na stronie szpitala.

Jaki jest powód zawieszenia działalności oddziału? Pełniący obowiązki dyrektora przekazał lokalnym mediom, że brakuje lekarzy. Na oddziale miało być ich dwóch, a potrzeba co najmniej ośmiu.

 



Źródło: niezalezna.pl, eostroleka.pl

#szpital #Ostrołęka #zawieszony oddział

mk