Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Koniec utrudnień na drodze do Kluczborka

Służby techniczne przywróciły normalny ruch na drodze krajowej nr 42, gdzie w miejscowości Rudniki do rowu wjechała cysterna z 20 tonami propanu. Przez kilkanaście godzin droga była zablokowana.

Autor:

Do zdarzenia doszło w piątek rano, na drodze krajowej nr 42 z Rudnik do Kluczborka. Z nieustalonych przyczyn, na prostym odcinku drogi, wioząca 20 ton propanu cysterna zjechała z jezdni i przewróciła się do rowu.

Nikt nie został ranny, jednak ze względu na niebezpieczny ładunek przewożony przez cysternę, w miejscu zdarzenia drogę zablokowano. Konieczne okazało się ściągnięcie specjalistycznego sprzętu do przepompowania gazu z cysterny. Na czas akcji wyznaczono objazdy.

Jak poinformował dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na drodze przywrócono już normalny ruch. Policja prowadzi postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. 

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej