Dziś Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, po raz kolejny nie stawiła się na wezwanie komisji weryfikacyjnej wyjaśniającej warszawską aferę reprywatyzacyjną. Tłumaczyła to "zbyt ogólnym charakterem rozprawy".
CZYTAJ WIĘCEJ: HGW znów nie stawi się przed Komisją Weryfikacyjną. Tłumaczenie – kuriozalne
Na mocy znowelizowanej ustawy o komisji weryfikacyjnej, za swoją nieobecność HGW została ukarana grzywną w wysokości 10 tys. złotych.
CZYTAJ WIĘCEJ: To uderzy po kieszeni HGW. Słono zapłaci za niestawienie się na przesłuchaniu
- Zaostrzenie kar - jak widać - niestety nie działa, ponieważ pani Gronkiewicz-Waltz, jak i cała PO uznaje, że „komisja weryfikacyjna jest niekonstytucyjna”. To jest oczywista bzdura, jednak lekceważone są organy państwa polskiego. Dlatego myślę, że warto sprawę Hanny Gronkiewicz-Waltz przekazać prokuraturze, aby przejęła to śledztwo i powoli zaczęła stawiać zarzuty, bo chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że takie zarzuty powinny być postawione w aferze reprywatyzacyjnej osobom, które kierowały przez tyle lat stolicą
- stwierdził w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł WiS, Adam Andruszkiewicz.
- Pod rządami HGW ludzie byli niszczeni, wyrzucani z domów, miała miejsce złodziejska reprywatyzacja. Nie wyobrażam sobie, że prokuratura nie postawi zarzutów pani Gronkiewicz-Waltz
- dodał parlamentarzysta "Wolnych i Solidarnych".
Dzisiaj Adam Andruszkiewicz zaproponował na Twitterze, aby przygotować wniosek o zakaz opuszczania kraju dla Hanny Gronkiewicz-Waltz.
CZYTAJ WIĘCEJ: Ten wniosek może zakończyć ucieczki HGW przed komisją
- To wielokrotnie stosowany środek zapobiegawczy i sądzę, że powinien zostać w tej sytuacji wdrożony. Istnieje bardzo duże ryzyko, że po tym, jak pani Gronkiewicz-Waltz zakończy sprawowanie urzędu prezydenta Warszawy, czyli za ok. pół roku, wyjedzie z Polski i będzie wówczas problem z ewentualnym doprowadzeniem jej do prokuratury (...) Może ukryć się na Zachodzie i mówić, że jest „ofiarą dyktatury PiS”, posługiwać się taką lub podobną retoryką
- tłumaczy w rozmowie z naszym portalem poseł.