Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

„GPC”: Kołodziejczak nielegalnie finansowany. Jego ministerstwo wysyła… monit

Fundacja wiceministra rolnictwa nie składa obowiązkowych sprawozdań do nadzorującego ją… Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Resort stwierdził, że konfliktu interesów nie ma, i zwrócił się do kierowanej przez polityka organizacji o uzupełnienie brakujących dokumentów – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”.

Michał Kołodziejczak
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

Gazeta Polska” ujawniła, że Fundacja Agrounia, której fundatorem i prezesem jest Michał Kołodziejczak, wiceminister rolnictwa, nielegalnie finansowała działalność kierowanej przez niego partii Agrounia. Niedawno z tego powodu niedawno Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie ugrupowania za 2022 r. Sam Kołodziejczak w swoim oświadczeniu majątkowym złożonym na początku kadencji nie odnotował faktu zasiadania na fotelu prezesa fundacji. Jednak powinien to zrobić, bo organizacja prowadzi działalność gospodarczą. Fundacja Kołodziejczaka nie złożyła też do Krajowego Rejestru Sądowego sprawozdania finansowego za 2022 r.

To jednak nie wszystko. Z ustaleń „Gazety Polskiej Codziennie” wynika, że fundacja – mimo takiego obowiązku – nie składa też sprawozdań z działalności do ministra rolnictwa i rozwoju wsi, który zgodnie ze statutem nadzoruje tę organizację. Sprawa może budzić wątpliwości, bo w kierownictwie resortu zasiada właśnie Kołodziejczak. Fundację Agrounia, podobnie jak inne organizacje, nadzoruje jedna z komórek kierowanego przez Czesława Siekierskiego (PSL) resortu – Departament Kontroli i Audytu. Wydział Prasowy w odpowiedzi na pytania „GPC” podkreśla, że komórka ta nie jest nadzorowana przez wiceministra Kołodziejczaka.

„Biorąc pod uwagę powyższe regulacje, należy zauważyć, że organizacja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podział kompetencji kierownictwa przyjęte w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi wykluczają wystąpienie konfliktu interesów na tle nadzoru nad fundacją Agrounia”

– czytamy w odpowiedzi resortu. Jednocześnie ministerstwo potwierdziło, że kierowana przez Kołodziejczaka organizacja nie składa sprawozdań z działalności.

CZYTAJ WIĘCEJ w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"!
 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Michał Kołodziejczak #Fundacja Agrounia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Piotr Nisztor
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo