Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało, że składy zespołów nadzorujących egzaminy były uzupełnione przez osoby z kwalifikacjami pedagogicznymi. "W bazach kuratorów oświaty jest ich już ponad 9 tys. W województwie mazowieckim i śląskim liczba ta przekroczyła 1 tys." – podało MEN.
- W czwartek rano wszystkie szkoły przystąpiły do egzaminów – poinformowała szefowa MEN Anna Zalewska. Minister zaznaczyła, że egzaminy rozpoczęły się we wszystkich szkołach, również w tych, w których dzień wcześniej pojawiły się problemy. - Bardzo dziękujemy dyrektorom, kuratorom i wojewodom za zorganizowanie pracy. Dziękujemy za pomoc przy egzaminach- mówiła.
Egzamin rozpoczął się o godz. 9.00. Podczas pierwszej części uczniowie rozwiązywali zdania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugiej części egzaminu, która rozpoczęła się o godz. 11.00, gimnazjaliści zmierzyli się z matematyką.
Po zakończeniu egzaminu dyrektor CKE Marcin Smolik poinformował, że egzamin przebiegł bez zakłóceń. - Nie mamy żadnych sygnałów, żeby gdzieś coś niepokojącego się wydarzyło, tak że można powiedzieć, że przebiegł spokojnie mimo całej sytuacji - podał.
W piątek ostatni dzień tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Ponad 350 tys. uczniów z całej Polski przystąpi do sprawdzianu z języka obcego nowożytnego.