Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Błaszczak o roli prezesa PiS w obozie Zjednoczonej Prawicy: Jarosław Kaczyński jest gwarancją spoistości

Jarosław Kaczyński zapowiedział w sobotę rekonstrukcję rządu i poinformował o planach reorganizacji partii. Do zapowiedzi lidera PiS odniósł się dziś w programie 1 Polskiego Radia szef MON Mariusz Błaszczak, podkreślając szczególną rolę Jarosława Kaczyńskiego. - Jest gwarancją spoistości całego obozu Prawa i Sprawiedliwości, obozu Zjednoczonej Prawicy – powiedział Błaszczak.

Autor:

W niedzielę w Programie Pierwszym Polskiego Radia Jarosław Kaczyński mówił o planowanym na jesień kongresie Prawa i Sprawiedliwości.

"Plany są daleko idące, ale proszę wybaczyć, że ich w tej chwili jeszcze nie przedstawię, mówię o reorganizacji partii. Bo z różnych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat trzeba wyciągnąć wnioski. Ale czy kongres to przyjmie? Tego nie wiem. Jeśli przyjmie, to rzeczywiście będziemy mieli bardzo dużo do zrobienia, jeżeli chodzi o przekształcenie naszej formacji"

- oświadczył prezes PiS.

We wtorek w Programie Pierwszym Polskiego Radia szef MON i wiceprezes PiS Mariusz Błaszczak był pytany o szczegóły tej reorganizacji.

Błaszczak podkreślił, że kończy się kadencja władz Prawa i Sprawiedliwości, a wiec naturalne jest to, że odbędzie się kongres i zostaną wybrane wadze na kolejną kadencję. Zwrócił przy tym uwagę, że we wspomnianym wywiadzie prezes Kaczyński mówił także o swojej roli.

"Bardzo się cieszę z tego, że stwierdził, że - jeżeli partia będzie oczekiwała od niego kontynuacji swojej misji - to będzie ją kontynuował" – zaznaczył.

"To jest niezwykle istotne, bo (były) premier Jarosław Kaczyński jest gwarancją spoistości całego obozu Prawa i Sprawiedliwości, obozu Zjednoczonej Prawicy”

– podkreślił Błaszczak.

Mówiąc o szczegółach dotyczących tego, kto dokładnie znajdzie się w nowych władzach PiS, Błaszczak zaznaczył, że "wszystko przed nami". "Konsultacje nie zostały zakończone, rozmawiamy na ten temat" – zaznaczył.

"Chcemy, aby wykorzystać ten czas trzech lat do następnych wyborów (parlamentarnych - red.) jak najbardziej efektywnie, żeby wszystkie zdobycze Prawa i Sprawiedliwości, również prezydenta Andrzeja Dudy, zostały utrwalone"

– powiedział. Wśród nich wyliczył m.in. "najniższe w historii Polski bezrobocie", obniżony wiek emerytalny, program 500 plus oraz trzynastą emeryturę.

Dopytywany o zapowiedzianą przez Kaczyńskiego rekonstrukcję rządu, Błaszczak podkreślił, że takie decyzje jeszcze nie zapadły. “Oczywiście konsultujemy, rozmawiamy, te zmiany nastąpią zaraz po wakacjach, jesteśmy przygotowani, mamy energię, a przede wszystkim potrafimy rządzić – to jest niezwykle istotne” – oświadczył.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, pap

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane