Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

UJAWNIAMY: Krzysztof Penderecki kontaktem operacyjnym kontrwywiadu

Dziennikarz śledczy „Gazety Polskiej” Piotr Nisztor opublikował na Twitterze dokumenty, z których wynika, że Krzysztof Penderecki był wykorzystywany przez Służbę Bezpieczeństwa ze względu na s

twitter.com/pnisztor
twitter.com/pnisztor
Dziennikarz śledczy „Gazety Polskiej” Piotr Nisztor opublikował na Twitterze dokumenty, z których wynika, że Krzysztof Penderecki był wykorzystywany przez Służbę Bezpieczeństwa ze względu na swoje częste wyjazdy zagraniczne.

Z notatki podpisanej przez zastępcę naczelnika wydziału „C” KWMO w Krakowie wynika, że Penderecki był „wykorzystywany operacyjnie” ze względu na swoje częste wyjazdy za granicę.

W inwentarzu IPN jest teczka założona Pendereckiemu jako kontaktowi operacyjnemu. Nie ma teczki pracy, ale wynika z materiałów, że był wykorzystywany operacyjnie ze względu na częste wyjazdy zagraniczne



Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, Instytut Pamięci Narodowej opublikował wykaz 6 467 jednostek archiwalnych, które w 2016 r. zostały wyłączone z tzw. zbioru zastrzeżonego. Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl wśród dokumentów są m.in. materiały dotyczące Ryszarda Kuklińskiego i tzw. nielegałów, czyli oficerów SB podszywających się pod inne osoby. Specjalnie dla czytelników portalu zamieszczamy szczegółowe wskazówki oraz objaśnienia opracowane przez IPN, które mogą okazać się niezwykle pomocne, w trakcie przeglądania poszczególnych wpisów zbioru.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak czytać zbiór zastrzeżony. Co zawierają odtajnione przez IPN akta?

 

 



Źródło: Twitter,niezalezna.pl

#Służba Bezpieczeństwa #SB #zbiór zastrzeżony #IPN #kontrwywiad #kontakt operacyjny #Krzysztof Penderecki

rz