Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Polska

Sejm przyjął ustawę wprowadzającą reformę edukacji

Szkoła podstawowa liczyć będzie osiem klas z edukacją wczesnoszkolną w klasach I-IV. Gimnazja ulegną likwidacji. Nauka w liceach potrwa cztery, a nie jak teraz - trzy lata.

pb

Szkoła podstawowa liczyć będzie osiem klas z edukacją wczesnoszkolną w klasach I-IV. Gimnazja ulegną likwidacji. Nauka w liceach potrwa cztery, a nie jak teraz - trzy lata. Zmiany mają zacząć wchodzić w życie od 1 września 2017 roku. 

Dziś posłowie w Sejmie głosowali nad projektem ustawy o nowym prawie oświatowym. W sumie za przyjęciem zmian głosowało 230 parlamentarzystów. 199 osób było przeciwnych, a pięciu wstrzymało się od głosu.

Czytaj też: Minister Zalewska odkłamuje medialne informacje ws. reformy szkolnictwa

Posłowie mieli też przyjąć ustawę wprowadzającą nowe przepisy, następnie oba projekty trafią do Senatu.

Naszym celem jest stworzenie szkoły bezpiecznej, dobrej, która dobrze przygotuje młodych Polaków do przyszłego życia. Szkoły, która jednocześnie będzie też potrafiła nie tylko dobrze nauczać, ale szkoły, w której będzie również bardzo ściśle pokazany, w jaki sposób powinny się pojawiać nowe, współczesne wyzwania. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie łatwa reforma, że potrzebny jest czas i spokój, rozmowa, zaangażowanie wszystkich środowisk, których ta reforma dotyczy

Reklama
- mówiła w listopadzie br. premier Beata Szydło. 

pb

Reklama