Z okazji rocznicy zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy wyniki swojej pracy przedstawiło Biuro Pomocy Prawnej, tzw. Duda Pomoc. Od 6 sierpnia 2015 r. przyjęło ono 18 tys. zgłoszeń, z tego w 7 tys. wypadków podjęło konkretne działania.
„Duda Pomoc” po raz pierwszy pojawiła się tuż przed wyborami prezydenckimi. W kampanii wyborczej kierowane przez Zofię Romaszewską i eurodeputowanego Janusza Wojciechowskiego biuro rozwiązywało problemy zwykłych obywateli, których nie stać na pomoc prawników w sytuacji konfliktu z instytucjami publicznymi.
Jako kandydat Andrzej Duda zapowiadał, że utrzyma działanie jednostki, jeżeli zostanie głową państwa. Słowa dotrzymał.
Przy jego kancelarii funkcjonuje bowiem Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej. Cieszy się ono dużym zainteresowaniem Polaków.
W ciągu roku z różnymi sprawami zgłosiło się do niego 18 tys. osób. W 7 tys. wypadków biuro postanowiło udzielić pomocy i podjąć działania. Wielu z zainteresowanych mogło spotkać się z pracownikami biura. W sumie przez kancelarię przewinęło się 3 tys. osób. Dyrektorem Biura Pomocy Prawnej jest obecnie Tomasz Kulikowski.
Wszyscy, którzy chcieliby skorzystać z pomocy, mają do dyspozycji infolinię (działa od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00–15.00 pod numerem 22 695 11 11).
W ramach pomocy Biuro podejmuje interwencję, zwracając się do właściwych urzędów i instytucji z prośbą o udostępnienie informacji, podjęcie działań kontrolnych, ponowne rozpatrzenie sprawy etc. Jednostka współpracuje również z takimi organizacjami, jak m.in. Naczelna Rada Adwokacka i Krajowa Rada Radców Prawnych.
Źródło: Gazeta Polska Codziennie
#prawo #Andrzej Duda #Duda pomoc
Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
jal