Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

​Ze szpitala do obozu pracy

Amerykanin Kenneth Bae, zatrzymany w Korei Północnej pod koniec 2012 roku, został przeniesiony ze szpitala do obozu pracy - poinformowały wczoraj władze USA.  

Autor:

Amerykanin Kenneth Bae, zatrzymany w Korei Północnej pod koniec 2012 roku, został przeniesiony ze szpitala do obozu pracy - poinformowały wczoraj władze USA.
 

Bae, który z pochodzenia jest Koreańczykiem, został aresztowany w listopadzie 2012 roku w mieście Nadzin w specjalnej strefie ekonomicznej niedaleko granicy z Chinami i Rosją, w grupie pięciu turystów, którzy przyjechali do Korei Północnej na kilkudniową podróż.
 
W maju 2013 roku Sąd Najwyższy Korei Północnej skazał go na 15 lat ciężkich robót za - jak podała rządowa północnokoreańska agencja KCNA - "zbrodnie przeciwko Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej".
 
Ze względu na zły stan zdrowia Amerykanin został umieszczony w szpitalu.
 
- Departament Stanu dowiedział się, że Korea Północna przeniosła pana Bae ze szpitala do obozu pracy - powiedziała rzeczniczka amerykańskiego ministerstwa spraw zagranicznych Jen Psaki, dodając, że USA są bardzo zaniepokojone stanem zdrowia Kennetha Bae.

Autor:

Źródło: PAP

NAJNOWSZE Polska