Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Referendum powiatu augustowskiego

W powiecie augustowskim trwa w niedzielę referendum w sprawie odwołania rady powiatu augustowskiego (Podlaskie). Głosowanie potrwa do godziny 21.

Autor: sp

W powiecie augustowskim trwa w niedzielę referendum w sprawie odwołania rady powiatu augustowskiego (Podlaskie). Głosowanie potrwa do godziny 21.

Jak poinformowano PAP w suwalskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego, referendum rozpoczęło się bez zakłóceń o godzinie 7 rano w 38 obwodowych komisjach, w 7 gminach. Uprawnionych do głosowania jest 47 tys. 961 mieszkańców powiatu.

Referendum będzie ważne, jeżeli weźmie w nim udział 13 tys. 58 osób, czyli trzy piąte liczby wyborców, którzy głosowali w wyborach do rady powiatu augustowskiego w 2010 roku. Głosowanie potrwa do 21.

Jeśli udałoby się odwołać radę powiatu augustowskiego, swój mandat straciłby także zarząd i starosta powiatu. Premier wyznaczyłby w takiej sytuacji komisarza, który pokierowałby powiatem do momentu ogłoszenia wyborów.

Autor: sp

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane