Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Senator PiS wygrał wybory

Sejmik województwa podkarpackiego wybrał dzisiaj senatora PiS Władysława Ortyla na nowego marszałka województwa. Za kandydaturą Ortyla było 17 radnych. Kandydat zgłoszony przez rządzącą w sejmiku koalicję SLD, PSL i PO - Mariusz Kawa - dostał 15 głos

Autor:

Sejmik województwa podkarpackiego wybrał dzisiaj senatora PiS Władysława Ortyla na nowego marszałka województwa. Za kandydaturą Ortyla było 17 radnych. Kandydat zgłoszony przez rządzącą w sejmiku koalicję SLD, PSL i PO - Mariusz Kawa - dostał 15 głosów.

Wcześniej sejmik odwołał dotychczasowego marszałka Mirosława Karapytę, któremu prokuratura w Lublinie postawiła siedem zarzutów korupcyjnych.

Nowy marszałek woj. podkarpackiego ma 59 lat. Jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej. Do 1992 roku pracował w Ośrodku Badawczo Rozwojowym WSK Mielec. W latach 1998-2002 był wicemarszałkiem woj. podkarpackiego, a w latach 2005-07 wiceministrem rozwoju regionalnego. Ortyl jest senatorem od 2005 roku. W obecnej kadencji jest szefem senackiej komisji obrony narodowej.
 

Po tym jak senator PiS Władysław Ortyl został wybrany na stanowisko marszałka woj. podkarpackiego, konieczne będzie przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Senatu w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski.
 

Autor:

Źródło: PAP

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

NAJNOWSZE Polska