Nawrocki w wywiadzie dla #GP: Silna Polska liderem Europy i kluczowym sojusznikiem USA Czytaj więcej w GP!

3-latka była sama w domu. Matkę bawiła się na dyskotece

Sąsiadka wezwała policję w środku nocy, gdy w mieszkaniu obok usłyszała płacz 3-letniej dziewczynki. Gdy strażacy wyłamali zamknięte drzwi okazało się, że dziecko jest samo. Matka w tym czasie bawiła się na dyskotece w klubie. Do domu wróciła kompletnie pijana. Na miejscu czekała na nią policja.

Płacz dziewczynki usłyszała sąsiadka, która wezwała policję
Płacz dziewczynki usłyszała sąsiadka, która wezwała policję
Grok - x.com

Oficer prasowa policji w Nidzicy Alicja Pepłowska przekazała, że o płaczu i wołaniu matki przez 3-latkę zaalarmowała policję sąsiadka.

Było to o 1.30 w nocy. Dziecko się obudziło, wystraszyło, że jest samo w domu. Ponieważ policjanci nie mieli jak wejść do mieszkania poprosili o pomoc strażaków i ci siłowo otworzyli drzwi

– powiedziała Pepłowska.

Zapłakaną, wystraszoną 3-latkę, która była sama w mieszkaniu przekazano pod opiekę babci.

ZOBACZ TAKŻE Szok! Dwulatka zostawiona na noc w zamkniętym samochodzie

Matka wróciła pijana

- Matka dziewczynki wróciła do domu po 1,5 godziny. Okazało się, że była na dyskotece w miejscowym klubie. Gdy przyszła policjanci przebadali ją alkomatem, który wykazał 2,5 promila alkoholu - powiedziała Pepłowska i dodała, że z powodu stanu upojenia alkoholowego z 33-latką nie wykonano jeszcze żadnych czynności śledczych.

Prawdopodobnie kobiecie zostanie przedstawiony zarzut narażenia córki na niebezpieczeństwo, co jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Wcześniej policja nie miała informacji, by kobieta niewłaściwie opiekowała się córką. Sytuacja rodzinna dziecka będzie badana.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#warmińsko-mazurskie #dziecko #policja #pijana matka

st