Były członek PZPR i kandydat Platformy Obywatelskiej do europarlamentu był ekspertem nowego informacyjnego programu TVP "19.30". Wypowiadał się w materiale dotyczącym rzetelności dziennikarskich materiałów w telewizji publicznej przez ostatnie lata.
Nowy program informacyjny TVP "19.30" prowadzony przez Marka Czyża po tym, jak do siedziby TVP weszli nominaci ministra Bartłomieja Sienkiewicza rozpoczął się od krytyki telewizji publicznej przez ostatnie osiem lat. Przypomniano m.in. materiał o Andrzeju Dudzie z kampanii wyborczej 2020.
- Cztery dni przed wyborami w Wiadomościach jest taki pean na rzecz pana prezydenta, który startuje. To coś niewyobrażalnego - grzmiał rozmówca programu Czyża. Kto to? Andrzej Krajewski - przedstawiany jako rzekomo bezstronny i niezależny dziennikarz. Warto jednak przybliżyć tę postać o fakty, jakich w programie nie podano.
To rzeczywiście dziennikarz i publicysta, ale nie tylko - co już pominięto w materiale "19.30". Krajewski w drugiej połowie lat 70. należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, następnie działał w "Solidarności". Przez rok był doradcą Leszka Balcerowicza, a w latach 2003–2005 był wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i dyrektorem Centrum Monitoringu Wolności Prasy.
Ostatnią jego aktywnością było napisanie książki "Ulicznicy" o protestujących na ulicach w latach 2015-2023 przeciwnikach rządu Prawa i Sprawiedliwości.
Warto też zauważyć, że to on walnie przyczynił się do wyborczego zwycięstwa Lecha Wałęsy w wyborach prezydenckich. Był on autorem filmu dokumentalnego wyemitowanego na antenie TVP w którym sugerowano, że kandydat Stan Tymiński bije żonę i głodzi dzieci. Informacje te miały rzekomo pochodzić od osób blisko współpracujących z nim w Kanadzie oraz z relacji jego sąsiadów. Po latach doszło do procesu na podstawie którego w wyniku ugody telewizja musiała przeprosić go za te sugestie.