Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

J. Kaczyński w zespole ds. katastrofy smoleńskiej

W nowej kadencji Sejmu ponownie powstał zespół parlamentarny ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Pismo w tej sprawie złożył do marszałek Sejmu Ewy Kopacz poseł PiS Antoni Macierewicz.

Autor:

W nowej kadencji Sejmu ponownie powstał zespół parlamentarny ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Pismo w tej sprawie złożył do marszałek Sejmu Ewy Kopacz poseł PiS Antoni Macierewicz. W skład zespołu wszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński nie był członkiem zespołu w poprzedniej kadencji. Zespół ds. katastrofy smoleńskiej jest pierwszym, który został powołany w Sejmie VII kadencji.

O piśmie dotyczącym powołania zespołu, do którego dołączona jest lista posłów deklarujących chęć pracy w nim, poinformował jego sekretarz Bartłomiej Misiewicz. Na razie na listę wpisało się ponad 80 posłów PiS.

Posłowie PiS powołali zespół na początku lipca ub.r. W połowie czerwca 2011 r. zaprezentowali dwie części „Białej księgi” opisujące odpowiedzialność strony rosyjskiej i polskiej ws. katastrofy. .

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany w połowie września, czy przed końcem kampanii wyborczej opublikowany zostanie raport ws. katastrofy smoleńskiej przygotowywany przez parlamentarny zespół kierowany Macierewicza, powiedział: - Sądzę, że nie. Mamy coraz więcej danych, ale jeszcze parę rzeczy trzeba by ostatecznie zweryfikować, a poza tym chcemy uniknąć takiego wrażenia, że będziemy to wykorzystywać w celach wyborczych.



Autor:

Źródło:

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane