Koszulka "RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!

Zatrzymanie Rubcowa dla KE było dowodem na „łamanie praworządności”. „Jeden z największych politycznych skandali"

- 5 lipca 2023 roku Komisja Europejska opublikowała raport ds. praworządności w Polsce. Jednym z dowodów na jej rzekome łamanie było... zatrzymanie „Pablo Gonzáleza” przez ABW w lutym 2022 r. na granicy polsko-ukraińskiej. To jeden z największych politycznych skandali, jakie widziałem w życiu, choć widziałem ich naprawdę dużo - wskazał na portalu X dziennikarz Artur Ceyrowski.

Komisja Europejska pisała w raporcie na temat "praworządności" o aresztowaniu  „Pablo Gonzáleza”
Komisja Europejska pisała w raporcie na temat "praworządności" o aresztowaniu „Pablo Gonzáleza”
@Pablo Gonzalez, Artur Ceyrowski @fideista - twitter.com,

Uwolnienie rosyjskiego szpiega Pawła Rubcowa 

1 sierpnia w Ankarze miała miejsce największa od czasów zimnej wojny wymiana więźniów między Rosją a Zachodem. Objęła 24 osoby dorosłe i dwoje dzieci. 10 z nich trafiło do Rosji, w tym Paweł Rubcow - oficer rosyjskiego wywiadu, który podawał się za hiszpańskiego dziennikarza Pablo Gonzaleza. Mężczyzna został zatrzymany w Polsce w 2022 roku pod zarzutem szpiegostwa.

Jak ujawnił były koordynator służb specjalnych oraz b. szef MSWiA Mariusz Kamiński, Polska nie chciała zgodzić się na uwolnienie rosyjskiego agenta Pawła Rubcowa bez uwolnienia więzionego przez białoruski reżim Andrzeja Poczobuta.

W związku z aresztowaniem Rubcowa na rząd PiS spadła fala krytyki ze strony lewicowych politków, aktywistów oraz sprzyjających im mediów. Do tej sprawy odniósł się na portalu X dziennikarz Artur Ceyrowski.

"Niektórzy już to widzieli, inni pewnie jeszcze nie. Dlatego wykorzystam swoje skromne zasięgi do tego, żeby dowiedziało się o tym jak najwięcej ludzi, bo to jeden z największych politycznych skandali, jakie widziałem w życiu, choć widziałem ich naprawdę dużo. Za dużo"

– wskazał.

Następnie przypomniał, że "5 lipca 2023 roku Komisja Europejska opublikowała raport ds. praworządności w Polsce  - jednym z dowodów na jej rzekome łamanie było... zatrzymanie „Pablo Gonzáleza” przez ABW w lutym 2022 r. na granicy polsko-ukraińskiej (str. 31 raportu)". 

"Formalnie aresztowano wówczas Pawła Rubcowa, szpiega, który działał na rzecz Rosji. W Polsce aresztowanie „Gonzáleza – Rubcowa” wywołało falę krytyki pod adresem rządu Prawa i Sprawiedliwości. W obronie szpiega stanęli m. in.: Europejska Federacja Dziennikarzy, Reporterzy bez Granic, hiszpański MSZ i rzecznik praw obywatelskich, a także Amnesty International. Sam Piotr Niemczyk pisał na łamach Gazety Wyborczej, że cała sprawa skończy się kompromitacją polskich służb. Podobnie wielu innych ekspertów i dziennikarzy włączyło się w obronę „reportera z Hiszpanii" "

– dodał.

Podkreślił, że "ta praca posłużyła później twórcom raportu, który opublikowała Komisja Europejska - ten sam raport z tak ogromną Schadenfreude przyjęły wówczas "wolne media" i "demokratyczna opozycja" w Polsce".

"Znów, ten sam dokument posłużył później do wielokrotnego szykanowania Polski na arenie międzynarodowej i odebrania nam pieniędzy z KPO, co de facto przyczyniło się do zmiany władzy w Polsce"

– oznajmił.

Dodał, że "nie widzi, żeby temat był wałkowany w mediach i żeby ktoś z Prawa i Sprawiedliwości organizował konferencję prasową w tej kwestii i próbował alarmować, co tak naprawdę się wydarzyło".

" Aresztowanie i zatrzymanie przez Polskę rosyjskiego szpiega stało się dla Komisji Europejskiej dowodem na łamanie praworządności w Polsce"

– podsumował.

 



Źródło: x.com, niezalezna.pl

#Paweł Rubcow #Komisja Europejska

mm