Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości i kandydat na premiera Przemysław Czarnek spotkał się dziś z mieszkańcami Nowego Targu (woj. małopolskie). Polityk mówił o pierwszych działaniach po przejęciu władzy w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.
📢 To Prawo i Sprawiedliwość tworzy program na wszystkich płaszczyznach po to, żeby natychmiast po objęciu władzy postawić Polskę na nogi - Wiceprezes PiS, kandydat na Premiera RP @CzarnekP.
— Prawo i Sprawiedliwość (@pisorgpl) June 7, 2026
👉 Udostępnij! #PrzebudzeniePL pic.twitter.com/kpQYPH4EFi
Po wystąpieniu, padło kilka pytań. Jedno z nich dotyczyło współpracy PiS-u z innymi prawicowymi ugrupowaniami.
- Mnie boli jedno - abyśmy się wszyscy po prawej stronie dogadali, bo jak się nie dogadamy to oni dalej będą rządzić - zwrócił się do Czarnka jeden z uczestników spotkania.
- Od dawna głoszę bardzo proste hasło: „pokój na prawicy, jedność na prawicy”. Możemy się różnić. Różnili się również Polacy w 20. roku, a jednak jedność doprowadziła do zwycięstwa
- przywołał.
- Dążę do pokoju na całej prawicy, stąd moja propozycja, by wystawić wspólnego kandydata w Krakowie. Cóż, zostało to odrzucone. Mam jednak wielką nadzieję, że próba zaprowadzenia jedności na prawicy w końcu się powiedzie - wskazał Czarnek.