Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Polityka

Spadające poparcie Trzaskowskiego. Potwierdza to kolejny sondaż

Notowania Rafała Trzaskowskiego spadają, rośnie za to poparcie Karola Nawrockiego - to wnioski z najnowszego sondażu prezydenckiego CBOS. Jak wynika z badania, frekwencja wyniosłaby 73 proc.

Nowy sondaż CBOS. Topnieje przewaga Trzaskowskiego

Z nowego badania CBOS wynika, że gdyby wybory odbyły się dziś, kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski uzyskałby 31 proc. poparcia, popierany przez PiS Karol Nawrocki - 27 proc., a kandydat Konfederacji Sławomir Mentzen - 16 proc. 

Reklama

W porównaniu z poprzednim sondażem przeprowadzonym na początku kwietnia, poparcie dla Trzaskowskiego spadło o 2 pkt proc., dla Nawrockiego - wzrosło o 2 pkt proc., natomiast dla Mentzena spadło o 1 pkt proc.

W porównaniu z poprzednim, realizowanym w pierwszej dekadzie kwietnia, pomiarem poparcie dla Rafała Trzaskowskiego spadło o 2 punkty procentowe. Natomiast Karolowi Nawrockiemu po raz kolejny przybyło zwolenników – po rejestrowanej ostatnio poprawie notowań w ciągu ostatnich dwóch tygodni poparcie dla niego ponownie wzrosło o 2 punkty procentowe. W rezultacie przewaga Rafała Trzaskowskiego nad jego głównym konkurentem zmniejszyła się z 8 punktów procentowych w pierwszej dekadzie kwietnia do 4 punktów obecnie

– zauważył CBOS.

Spośród pozostałych startujących w wyborach: kandydat Trzeciej Drogi Szymon Hołownia uzyskał w sondażu 4 proc. głosów (bez zmian w stosunku do poprzedniego badania), kandydat partii Razem Adrian Zandberg, również z 4-proc. (spadek o 1 pkt proc.); kandydatka Lewicy Magdalena Biejat - 4 pkt proc. (wzrost o 2 pkt proc.); startując z własnego komitetu wyborczego Grzegorz Braun - 2 proc. (spadek o 1 pkt proc.). Na dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego również zamierza zagłosować 2 proc. ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.).

Po 1 proc. głosów uzyskaliby Marek Jakubiak, Artur Bartoszewicz oraz Joanna Senyszyn. Wynik poniżej 0,5 proc. uzyskałby Marek Woch, nikt nie wskazał na chęć głosowania na Macieja Maciaka. 7 proc. badanych odpowiedziało, że nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Badanie zrealizowano metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI – 92,5 proc.) oraz wywiadów internetowych (CAWI – 7,5 proc.) w okresie 22-24 kwietnia b.r. na próbie 1001 dorosłych mieszkańców Polski. 
Źródło: PAP
Reklama