Informacja o projektach ustaw o KRS i SN pojawiła się na stronie internetowej Sejmu. Wersja elektroniczna dokumentów jest do pobrania i notki o projektach została również opublikowana na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.
Przedstawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę dokument przywiduje m.in. ze skargę nadzwyczajną do SN wnosi się w terminie 5 lat od uprawomocnienia orzeczenia. Bada ją dwóch sędziów SN i jeden ławnik SN. Skarga nadzwyczajna może być wniesiona w sprawach, które uprawomocniły się po 17 października 1997 r. Skargi te można by wnosić przez 3 lata od wejścia tej ustawy w życie.
Jak wynika z prezydenckiego projektu ustaw o KRS, Sejm wybiera 15 członków KRS-sędziów większością 3/5 głosów na wspólną czteroletnią kadencję. Jeśli Sejm nie wybrałby członków KRS-sędziów większością 3/5 głosów, każdy poseł mógłby głosować w imiennym głosowaniu tylko na jednego kandydata spośród zgłoszonych.
Kandydatów na 15 członków KRS-sędziów mogłyby zgłaszać Sejmowi tylko: grupa co najmniej 2 tys. obywateli oraz grupa co najmniej 25 sędziów.