Polowanie obecnej ekipy rządzącej na byłego ministra sprawiedliwości wciąż trwa. Mimo wczorajszych wydarzeń, stojąca na czele komisji ds. Pegasusa Magdalena Sroka (PSL-TD) przekazała, że przesłuchanie Zbigniewa Ziobry odbędzie się 14 października. I oczywiście, brnęła w narrację obalą przez samego zainteresowanego, jakoby "była na to zgoda, która wyrażona jest w opinii biegłego lekarza".
Wczoraj w mediach społecznościowych Zbigniewa Ziobry, został opublikowany wpis o treści:
"Jestem zaskoczony, słysząc o wystawionej opinii o stanie mojego zdrowia, bo żaden biegły mnie nie badał, ani nawet ze mną nie rozmawiał. Co więcej, ani biegły, ani prokuratura czy komisja śledcza nie wystąpili do mnie o aktualną dokumentację medyczną! A przecież leczę się w kilku ośrodkach, także za granicą. Przechodzę obecnie bardzo intensywną rehabilitację, aby wrócić do zdrowia. To mocno wyczerpujące, ale jestem dobrej myśli".
Polityk odniósł się w ten sposób do informacji, że niebawem ma zostać wyznaczony termin jego przesłuchania, bo do komisji śledczej ds. Pegasusa rzekomo taki dokument wpłynął. Lider Suwerennej Polski zaznacza, że nikt nawet nie wystąpił o jego dokumentację medyczną. Do jego słów odniosła się prokuratura. Jak przekazał rzecznik Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak, biegły uznał, że przebadanie chorego... nie jest konieczne.
Jestem zaskoczony, słysząc o wystawionej opinii o stanie mojego zdrowia, bo żaden biegły mnie nie badał, ani nawet ze mną nie rozmawiał. Co więcej, ani biegły, ani prokuratura czy komisja śledcza nie wystąpili do mnie o aktualną dokumentację medyczną! A przecież leczę się w kilku…
— Zbigniew Ziobro | SP (@ZiobroPL) September 24, 2024
Szczegóły w tekście poniżej:
Tłumaczenie prokuratury skomentował mec. Bartosz Lewandowski. Adwokat z Instytutu Ordo Iuris stwierdził wprost: "to szokujące, że biegły wydał opinię o stanie zdrowia uczestnika bez jego badania".
"Wywiad z opiniowanym, badania i pełna dokumentacja to podstawa pełnej i rzetelnej opinii niezbędnej do sformułowania wniosku dotyczącego możliwości brania udziału w postępowaniu"
I przypomniał: "Jest to warunek tak istotny, że np. w 2014 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie nawet zarządził przymusowe doprowadzenie Czesława Kiszczaka na badania w celu wydania opinii o jego stanie zdrowia i możliwości udziału w postępowaniu, bowiem nie mógł bazować i prowadzić postępowania w oparciu o opinię częściową wydaną na podstawie dokumentacji medycznej".
Stoją na czele sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa Magdalena Sroka (PSL-TD) przekazała dziś, że przesłuchanie Zbigniewa Ziobry odbędzie się 14 października. Polityk podtrzymuje negowaną od wczoraj narrację, iż "stanie przed nią, bo jest na to zgoda, która wyrażona jest w opinii biegłego lekarza".
Czy przesłuchiwanie osoby, której stan zdrowia nie jest odpowiedni, powinno dojść do skutku? Zapraszamy do wzięcia udziału w sondzie poniżej tekstu.