10 wtop „czystej wody”, czyli rok z nielegalną TVP » Czytaj więcej w GP!

PE z kolejną rezolucją ws. praworządności w Polsce. Wiceszef MS: Próba osłabienia nas w Europie

Rezolucja Parlamentu Europejskiego to narzędzie politycznego nacisku wymierzone w Polskę - powiedział dziś wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, odnosząc się do rezolucji europarlamentu dotyczącej stanu praworządności w Polsce. Dokument przyjęto głosami m.in. europosłów z Platformy Obywatelskiej i Lewicy.

Aleksiej Witwicki/GAZETA POLSKA

Zdaniem wiceministra, rezolucja ta "zawiera kłamliwe stwierdzenia mające na celu osłabienie pozycji Polski w Europie".

- Odrzucamy kategorycznie te segregacyjne zapędy niektórych państw, które z wyższością chcą nam powiedzieć, "co nam wolno, a czego nam nie wolno"

- dodał polityk.

Chodzi o rezolucję przyjętą w czwartek przez Parlament Europejski, zgodnie z którą w Polsce dochodzi do ciągłego pogarszanie się stanu praworządności w Polsce. Rezolucję poparło 513 europosłów, w tym europosłowie PO i Lewicy, przeciw było 148, w tym europosłowie PiS, a wstrzymało się od głosu 33, w tym europosłowie PSL.

Wiceminister Romanowski, komentując przyjęty dokument, określił go jako "narzędzie politycznego nacisku wymierzone w Polskę"

Wiceszef MS zwrócił uwagę, że Polska po 1989 r. jest krajem suwerennym.

- Demokratycznie wybrana władza ma prawo do reform, których domaga się społeczeństwo. Nie poddajemy się naciskom totalnej opozycji, która próbuje storpedować nasze działania, używając do tego na przemian "ulicy i zagranicy"

- powiedział Romanowski.

Według Romanowskiego, należy "twardo bronić polskiej godności, polskich interesów i konstytucyjnego porządku państwa".

- Nie godzimy się na narzucanie ideologii LGBT pod płaszczykiem praworządności. Rodzina jest najwyższą wartością i tworzy ją mężczyzna i kobieta. Zamach na rodzinę to zamach na podstawowe wartości, które są fundamentem tradycji i ustroju naszego państwa, chronionym przez Konstytucję RP

- oświadczył wiceminister.

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Marcin Romanowski #praworządność #Parlament Europejski

am