Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Tusk zaatakował PiS za pytanie referendalne. Użył do tego zdjęcia Kaczyńskiego i Morawieckiego z Kijowa

Prawo i Sprawiedliwość ujawniło wczoraj pierwsze pytanie w referendum. Ma ono brzmieć: "Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?". Platforma Obywatelska postanowiła przeprowadzić ofensywę. W spocie uderzającym w PiS wykorzystano… zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, wykonane w Kijowie na początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Co w tym czasie robił Tusk? Spotykał się w Budapeszcie z prorosyjskim liderem Jobbiku znanym z rasizmu i antysemityzmu.

Tuskowi nie spodobało się pytanie referendalne?
Tuskowi nie spodobało się pytanie referendalne?
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska, twitter.com/stanczykmaciej/screen

Wyprzedaż majątku przez rząd PO-PSL

Jak przypomniał premier Mateusz Morawiecki, w latach 2008-2015 ekipa Tuska wyprzedawała dobra narodowe.

„Aktywa prawie tysiąca spółek wyprzedali za blisko 58 mld.” Co zrobili za te pieniądze? Przejedli je, bo nie potrafią rządzić

– powiedział na nagraniu premier.

Pokazano wykres dotyczący przychodów z prywatyzacji w latach 2008-2015.

Platforma Obywatelska postanowiła zaatakować Prawo i Sprawiedliwość. Przy okazji propozycji pytania referendalnego przypomnieli sprzedaż udziałów w Rafinerii Gdańskiej Saudyjczykom.

Maciej Stańczyk zwrócił uwagę w mediach społecznościowych na kadry, jakich użyto w spocie.

To jest coś nieprawdopodobnego! W spocie wykorzystano fotografię z Kijowa, gdy na początku wojny był z wizytą Premier Mateusz Morawiecki z Prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim, gdy dokładnie w tym samym czasie Donald Tusk był w bezpiecznym Budapeszcie i zdjęcia robił z prorosyjskim liderem Jobbiku, który znany jest z antysemityzmu i rasizmu

– czytamy na Twitterze.

Sprzedaż udziałów

Niestety Platforma zapomniała dodać, że sprzedaż dotyczyła części udziałów oraz, że był to wymóg Komisji Europejskiej – w związku z fuzją Orlenu i Lotosu.

Przejęcie przez saudyjski koncern Saudi Aramco część udziałów Rafinerii Gdańskiej związane jest z fuzją PKN Orlen i Lotosu. Przejęcie przez Orlen Grupy Lotos, wcześniej Grupy Energa, a ostatnio PGNiG, odbyło się w ramach budowy przez PKN Orlen multienergetycznego koncernu, mającego m.in. zwiększyć możliwości konkurencyjne na międzynarodowych rynkach oraz bezpieczeństwo energetyczne Polski. W czerwcu ubiegłego roku PKN Orlen otrzymał od Komisji Europejskiej zgodę na połączenie z Grupą Lotos. Sprzedaż 30 proc. udziałów w gdańskiej rafinerii Lotosu była jednym z warunków Komisji Europejskiej dla przejęcia Lotosu przez PKN Orlen.

 



Źródło: niezalezna.pl

#polityka #PO #PiS #Tusk #Kaczyński #Morawiecki #referendum

Michał Gradus