Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Ogólniki Tuska i Kosiniaka-Kamysza o bezpieczeństwie rozsierdziły internautów. Co z kontraktami zbrojeniowymi?

Wzmacniamy pozycję w sojuszach i odbudowujemy wspólnotę narodową - napisał dziś wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. Da się jeszcze ogólniej? Oczywiście! „Polskie państwo musi być silne, społeczeństwo solidarne, armia dobrze przygotowana” - podzielił się refleksją premier Donald Tusk. Były szef MON Mariusz Błaszczak przypomniał rządzącym: „na podpis ministra obrony narodowej cały czas czekają umowy na śmigłowce Apache, armatohaubice Krab i K9, czołgi K2 i wyrzutnie Himars”.

Donald Tusk i Władysław Kosiniak-Kamysz
Fot. Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Bezprecedensowy atak Iranu na Izrael, pierwszy bezpośredni w historii, był odwetem za ostrzelanie irańskiej placówki dyplomatycznej w Damaszku, w którym zginęło kilku irańskich oficerów. Sytuacja jest bardzo napięta. Na okoliczność odwetu ze strony Jerozolimy, Teheran odgraża się kolejnymi działaniami zbrojnymi.

Polscy rządzący postanowili uspokoić rodaków. Ale zamiast przedstawienia konkretów, rzucili kilka ogólników, co tylko rozsierdziło internautów.

Premier Donald Tusk zapewnił, że „polskie państwo musi być silne, społeczeństwo solidarne, armia dobrze przygotowana a pozycja międzynarodowa stabilna”.

Konkretów nie ma co szukać także we wpisie szefa obrony narodowej. Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz w banalnym stylu przekonuje o „fundamentach bezpieczeństwa”.

Mariusz Błaszczak przypomniał rządzącym, że „Polska musi konsekwentnie i szybko zwiększać swój potencjał militarny” i przypomniał o wciąż niezrealizowanych kontraktach zbrojeniowych. Wskazał na „umowy na śmigłowce Apache, armatohaubice Krab i K9, czołgi K2 i wyrzutnie Himars”.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo