„Wielu rzetelnych prawników przyznaje, że Trybunał nie mógł wydać innego orzeczenia [w sprawie aborcji eugenicznej – przyp. red.]. Proszę zwrócić uwagę, że do udziału w tak fundamentalnej kwestii nie przystąpił Rzecznik Praw Obywatelskich. A przecież właśnie poprzez swoją procesową aktywność mógł zabrać głos w sprawie. W wielu innych sprawach uczestniczy”.
– mówi „Gazecie Polskiej” Julia Przyłębska. Z Prezes Trybunału Konstytucyjnego rozmawiają Katarzyna Gójska i Tomasz Sakiewicz.
Ponadto w numerze:
- Moskiewska pożyczka i niemieckie pieniądze. Kto sfinansował obecną opozycję?
„Równo 30 lat temu miały miejsc niejasne transakcje, które zasiliły lewicę i liberałów. Podejrzane przepływy finansowe, pieniądze w reklamówkach i środki z zagranicy – tak wyglądało finansowanie partii, w których działali politycy do dziś odgrywający kluczowe role w życiu publicznym. Sprawy, które powinny zakończyć się na sali sądowej, nigdy tam nie trafiły – dopiero po wielu latach mogliśmy poznać kulisy tych transakcji, ale na działania prawne było już za późno”.
- ujawnia Dorota Kania.
- Oburzający biznes Berlina na szczepionce
„Tajwan prowadzi rozmowy z Niemcami w celu wymiany nowoczesnych chipów do aut na miliony szczepionek przeciw COVID-19, które Berlin w nieuczciwy sposób pozyskał poza unijną umową. Wszystko wskazuje na to, że niemiecki rząd wykorzystuje do czysto biznesowych negocjacji preparaty, których powstanie – jak sprawdziła „GP” – zostało w nieprzejrzysty sposób sfinansowane m.in. z pieniędzy europejskich podatników”.
- więcej o kulisach szczepionkowej operacji niemieckich władz w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.
- Czy „Franek” kiwał polskiego fiskusa?
„Europoseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Frankowski będąc piłkarzem Jagielloni Białystok, otrzymywał wynagrodzenie z tytułu sprzedaży praw do wizerunku na konto swojej cypryjskiej spółki. Podobne działania Cristiano Ronaldo i Leo Messiego zostały uznane przez hiszpański sąd za uchylanie się od płacenia podatków”.
- czytamy w tekście Piotra Nisztora
- Najgroźniejszy więzień Putina. Zagadka Nawalnego
„Za drutami kolonii karnej jest groźniejszy niż w pokoju berlińskiego hotelu. Aleksiej Nawalny to bowiem typ przeciwnika, z jakim Władimir Putin nie miał jeszcze do czynienia. Trudny do rozszyfrowania – zarówno jeśli mowa o jego poglądach, jak i podejmowanych krokach”.
- zagadkę Aleksieja Nawalnego próbuje rozwikłać Antoni Rybczyński.
- Zjedz pan świerszcza!
„W modnej restauracji klient wrzeszczy do kelnera: »Panie, w mojej zupie jest mucha!«; »Ciszej, bo zaraz wszyscy będą chcieli« – odpowiada kelner” – ten krótki żarcik może wkrótce okazać się naszą rzeczywistością. Zdaniem wielu ekspertów do insektów należy przyszłość i wkrótce na stałe wejdą one do naszego menu.
- więcej o jadalnych robalach w tekście Jacka Liziniewicza.
Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli
Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka
Oto co przygotowaliśmy w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska".
— Gazeta Polska - w każdą środę (@GPtygodnik) February 9, 2021
Zobacz spot oraz wykup renumeratę elektorniczną https://t.co/4iBN2D7fFX https://t.co/OnIeddfVvX #GazetaPolska #prenumerata #media #sroda #rt 🔄 pic.twitter.com/PYPDnwvv3D
Zapraszamy do kiosków oraz na https://t.co/ZvUGL4Jq7k po najnowszy numer naszego tygodnika.
— Gazeta Polska - w każdą środę (@GPtygodnik) February 9, 2021
Uwaga‼️ Polecamy doskonała promocję prenumeraty elektronicznej na https://t.co/P6zoug8Eh6#GazetaPolska #tygodnik pic.twitter.com/HdYRIH6i6R
Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.