W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 7 kwietnia) polecamy szczególnie rozmowę o kulisach kampanii bilboardowej pro-life i „Kochajcie się, mamo i tato”. Szczególnej uwadze polecamy również wyjątkowy wywiad z prezesem PiS, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.
„Może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji. Ale żeby była jasność – nie prognozuję wcześniejszych wyborów. Jedynie nie wykluczam takiej ewentualności. Jesteśmy zdeterminowani dokończyć tę kadencję jako formacja sprawująca rządy. Będąc w koalicji, zawsze trzeba być przygotowanym na jakieś perturbacje. Ale nawet gdyby odpadło kilka głosów, to wydaje mi się, iż znalazłyby się nowe. Zatem nasz cel – wybory w przewidzianym konstytucyjnie terminie w 2023 roku i kolejna kadencja – jest osiągalny”.
- mówi Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes PiS. Rozmawiają Katarzyna Gójska i Tomasz Sakiewicz.
„W sercach szlachetnych nieszczęście i poniżenie kraju jest zawsze źródłem patriotyzmu” – pisał o Polakach Józef Piłsudski. 10 kwietnia 2010 roku i odsłonięcie stanu państwa, ale może jeszcze bardziej stanu umysłów jego „elit”, rozpoczęło proces demontażu postkolonialnej III RP. On jest już zaawansowany, ale opór materii cały czas jest silny. A wraz z cywilizacyjnym rozwojem napotykamy nowe pułapki, których musimy uniknąć, by szczęśliwie doprowadzić ten demontaż do końca. Czyli do całkowitej eliminacji Targowicy z polskiego życia.
- czytamy w tekście Piotra Lisiewicza
„Lewaccy aktywiści potrzebują pieniędzy, aby móc funkcjonować. Organizują więc zbiórki w internecie. Celem części z nich jest finansowanie prywatnych wydatków działaczy. Niektóre wspierają osoby poszkodowane podczas starć z policją. Zajmujące się tym kolektywy są natomiast promowane m.in. przez Rzecznika Praw Obywatelskich i adwokaturę”.
- ujawnia Hubert Kowalski.
„W niedzielę 25 kwietnia 1943 roku ukazał się numer świąteczny „Orła Białego”, tygodnika wydawanego w Armii Polskiej na Wschodzie. Na stronie tytułowej, między grafikami z pisankami, kolumną Zygmunta, baziami, palmami oraz wieżami minaretów, znajdowały się życzenia od gen. Andersa. Na stronie drugiej był artykuł, którego tytuł skonfiskowała brytyjska cenzura – artykuł o odnalezieniu przez Niemców masowych grobów w Katyniu. Tak, z dwutygodniowym opóźnieniem, Polacy, którzy rok wcześniej opuścili nieludzką ziemię sowiecką, dowiedzieli się o swych kolegach i przyjaciołach tego, co w głębi duszy przeczuwali, lecz czego nie chcieli dopuścić do świadomości”.
- czytamy w tekście Tomasza Panfila.
„Najbardziej dotykają historie ludzi, których spotykam. Miałem okazję poznać matkę, której lekarze proponowali aborcję ze względu na wadę dziecka. Nie zgodziła się. Urodziła się Ola. Dzisiaj ma 23 lata i jest matką dwóch córek. Gdy je spotkałem, miałem łzy w oczach”.
- mówi Mateusz Kłosek, prezes Fundacji Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara, stojącej za kampanią billboardową pro-life i „Kochajcie się, mamo i tato”. Rozmawia Sylwia Krasnodębska
W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli
Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.