Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

„Gazeta Polska” NOWY NUMER: Raport – lista ruskich spraw Donalda Tuska

W najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym w sprzedaży od środy 7 czerwca 2023 r., szczególnie polecamy specjalny raport – „Lista ruskich spraw Donalda Tuska”. Będzie też o furii Wałęsy w obronie Rosji i tym, co kryją archiwa, wywiad z prof. Zdzisławem Krasnodębskim oraz materiał o działaniach „polityków w togach”. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. „Gazeta Polska” - tygodnik niepodległego Polaka. Zamów wygodną prenumeratę cyfrową.

„Gazeta Polska” NOWY NUMER: Raport – lista ruskich spraw Donalda Tuska
„Gazeta Polska” NOWY NUMER: Raport – lista ruskich spraw Donalda Tuska
Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Raport tygodnika „Gazeta Polska” – Lista ruskich spraw Donalda Tuska.

Skala wpływów, jakie w wyniku rządów PO–PSL rosyjska machina zbrodni uzyskała w Polsce w latach 2007–2015, jest ogromna. Specjalny raport „GP” w tej sprawie pokazuje, że praktycznie nie ma dziedziny życia publicznego, która nie zostałaby zainfekowana koncepcją współpracy z putinowską Rosją – „taką, jaka ona jest”.

– czytamy na łamach „Gazety Polskiej”.

Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Gazeta Polska” Grzegorz Wierzchołowski wylicza najważniejsze przykłady spraw i afer, które można wiązać z polsko-rosyjską polityką „resetu” lat 2007–2015, skutkującą poddaniem Rzeczypospolitej Polskiej przemożnym rosyjskim wpływom. Przy każdym z punktów podane są nazwiska polityków, którzy powinni wytłumaczyć się przed opinią publiczną z danej kwestii.


Ponadto w numerze:

  • Furia Wałęsy w obronie Rosji. Co kryją archiwa?

Na dzień przed zniszczeniem rządu Olszewskiego, 3 czerwca 1992 roku, Wałęsa przyjął gen. Wiktora Dubynina – dowódcę Północnej Grupy Wojsk (sowiecko/rosyjskich) i bez żadnych skrupułów związanych z umowami podpisanymi 22 maja w Moskwie zaapelował, „aby w relacjach pomiędzy naszymi krajami uwzględniono działania zmierzające do powstawania wspólnych polsko-rosyjskich przedsięwzięć gospodarczych”! Wałęsa dodał tylko, iż „nie oznacza to jednak, że przedsięwzięcia mają powstawać jedynie w obiektach opuszczanych przez wojsko”. Odwołanie rządu Olszewskiego zintensyfikowało prorosyjskie inicjatywy, już nie tylko Wałęsy, ale i rządu Hanny Suchockiej. 

– ujawnia prof. Sławomir Cenckiewicz.

  • Jak opozycja zmieniłaby armię

„Minister nie odrobił lekcji z podstaw ekonomii i za to wszystko, co dziś tak ochoczo ku-puje, będą płacić nie nasze dzieci, ale nasze wnuki” – lamentuje gen. Mieczysław Gocuł, za rządów PO i PSL szef sztabu generalnego. „Nie zgadzam się z tezą, że można się zadłu-żać, żebyśmy byli bezpieczni. Co to znaczy, że można się zadłużać? Ten pan, który to wy-powiedział, on nie ryzykuje własnym majątkiem” – ogłasza gen. Mirosław Różański, za tych samych rządów Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, mając na myśli Ja-rosława Kaczyńskiego. Wygrana opozycji, z którą związani są ci wojskowi, to zapowia-dane wprost zerwanie umów na zakup uzbrojenia, zawartych przez rząd PiS. Miałoby to niewyobrażalne skutki dla bezpieczeństwa Polski, a także dla losów walczącej z Rosją Ukrainy.

– więcej na ten temat w tekście Piotra Lisiewicza.

  • Politycy w togach – koalicjant Tuska

Działacze Iustitii przestali już nawet dbać o pozory. Otwarcie angażują się w akcje polityczne, donoszą na Polskę i chcą blokowania unijnych funduszy, a także zemsty na kolegach po fachu. Donald Tusk właśnie obiecał im wsparcie i zaprosił do współpracy. – Powstaje porozumienie, układ polityczny części środowiska sędziowskiego z opozycją – mówi „Gazecie Polskiej” minister Krzysztof Szczucki, prezes Rządowego Centrum Legislacji. 

– szczegóły opisuje w swoim tekście Grzegorz Broński.

  • Wywiad z prof. Krasnodębskim

Urabianie elektoratu przez negowanie przeszłości i oczywistych faktów jest traktowaniem ludzi – swoich zwolenników – poniżej godności. Odpowiedzialny polityk powinien tłumaczyć wyborcom, dlaczego działał tak, a nie inaczej. Jednak PO nie chce przyznać się do decyzji podejmowanych w latach 2007–2014, i to nie tylko do resetu z Rosją. Wyprowadzanie ludzi na ulice jest próbą poradzenia sobie z tą sytuacją. Podsycanie złych emocji zastępuje argumenty.

– mówi prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS. Rozmawia Grzegorz Wszołek.

  • Ile zapłacimy za unijny dług?

Podstawowy powód wzrostu zadłużenia wspólnoty to wojna na Ukrainie i alians liderów Unii Europejskiej z Putinem – mówi Bogdan Rzońca, poseł Parlamentu Europejskiego (PiS), członek komisji budżetowej PE.

– więcej na ten temat w tekście Macieja Pawlaka.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

sprawdź ofertę prenumeraty Gazety Polskiej [fot. archiwum / Gazeta Polska]

 

 



Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski