Jak komisje śledcze zdemaskowały głupotę polityków od ośmiu gwiazdek Czytaj więcej w GP!

Targi w Abu Zabi dobiegły końca. Polska była ich gościem honorowym

21 wystawców z Polski, spotkania z autorami, wykłady, polska muzyka, taniec, kuchnia, a także warsztaty dla dzieci złożyły się na udział Polski jako gościa honorowego w zakończonych we wtorek 28. Międzynarodowych Targach Książki w Abu Zabi

fot. Twitter/ @PLinEmirates

Jedno z największych wydarzeń tego rodzaju na Bliskim Wschodzie rozpoczęło się 25 kwietnia. Za jego organizację ze strony polskiej odpowiedzialna była ambasada RP w Abu Zabi, a także Instytut Książki, Instytut Adama Mickiewicza i Biblioteka Narodowa.

Wydaje się, że targi były udane, widać to po tych wszystkich dniach, które przyniosły ze sobą realizację programu, tzn. wszystkie zaplanowane wydarzenia odbyły się, na wszystkie zaplanowane wydarzenia przychodziły zainteresowane osoby. Nie było tu tłumów, ale trzeba też znać specyfikę targów w Abu Zabi, rzeczywiście na spotkaniach autorskich, spotkaniach branżowych, na różnego rodzaju warsztatach czy nawet pokazach kulinarnych raz jest więcej osób, raz mniej, ale nie dotyczy to tylko prezentacji Polski

 – powiedział dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.

Ujawnił, że Instytut jest "wstępnie dogadany" z polską ambasadą w Abu Zabi, iż w przyszłym roku polska obecność na targach będzie kontynuowana, choć nie na tak dużą skalę. 

Na targach zaprezentowało się 21 wystawców z Polski, w tym m.in. Biblioteka Narodowa, Państwowy Instytut Wydawniczy, Instytut Adama Mickiewicza, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Znak, Warszawskie Targi Książki, Targi w Krakowie, Media Rodzina, Dom Emisyjny Manuscriptum, Granna.

Polski program na targach miał przybliżyć innym wystawcom i odwiedzającym polską kulturę, historię i literaturę. Obejmował m.in. wykłady o najważniejszych aspektach kultury polskiej, warsztaty dla dzieci i spotkania z autorami m.in. Andrzejem Sapkowskim, Dariuszem Karłowiczem, Wojciechem Tomczykiem, Małgorzatą Lebdą.

Międzynarodowe Targi Książki w Abu Zabi to jedna z najważniejszych imprez tego rodzaju na Bliskim Wschodzie. W 2017 roku wzięło w niej udział 1320 wystawców z 65 krajów i odwiedziło ją ponad 300 tys. zwiedzających. Dotychczas gośćmi honorowymi targów były m.in. Szwecja, Islandia i Wielka Brytania, a w ubiegłym roku Chiny. Polska uczestniczy w targach od 2015 roku.

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#dariusz karłowicz #Instytut Książki #Dariusz Jaworski #Polska #targi #Abu Zabi

redakcja