Choć telewizja funkcjonuje na trudnym rynku telewizji informacyjnych i nie trafiła do multipleksu, zdarza się, że jej wieczorne pasma mają większą oglądalność od telewizji Polsat News. – Dziś Republika to już nie jeden kanał, ale wiele możliwości transmisji. To stacja multimedialna, współpracująca z wieloma mediami – podkreślał Tomasz Sakiewicz, wspominając m.in. o „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Gazecie Polskiej”, „Nowym Państwie” czy telewizji internetowej VOD Gazeta Polska.
Zmieniają się programy, pojawiają nowe formaty i twarze, ale jedno pozostaje niezmienne. – Jesteśmy stacją konserwatywną i przywiązaną do wartości patriotycznych. W każdą niedzielę o godz. 8:30 transmitujemy mszę św. z kościoła św. Augustyna w Warszawie – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie" Dorota Kania, redaktor naczelna telewizji Republika i autorka nowego programu o zagadkowych śmierciach w III RP pt. „Gry tajnych służb” (niedziele, godz. 18:35).
– W jesiennej ramówce pojawiają się programy, które świadczą o unikatowej cesze telewizji Republika, tej, która pojawiła się na samym początku istnienia stacji, tj. szczególnej wrażliwości na polską rzeczywistość. To dlatego w nowej ramówce znajdziemy formaty, których nie ma nigdzie indziej. Mam tu na myśli przede wszystkim dwa programy: interaktywny „TweetUp Republika”, który będą współtworzyli twitterowicze, i „Nie o to pytałem” (poniedziałki, godz. 22:15), pierwszy program w całości poświęcony polskiej scenie hiphopowej
– mówi „Codziennej” Magdalena Piejko, wicedyrektor TV Republika.
„TweetUp Republika” wystartuje już w najbliższy poniedziałek o godz. 20:30. Będzie to pierwszy w Polsce program, w którym internauci za pomocą hasztagu #tweetuprepublika będą zadawali pytania gościom (politykom czy artystom) obecnym w studiu. Prowadzącymi będą Łukasz Jankowski z radia Wnet i znana widzom Republiki Emilia Pobłocka.
Audycją, w której współautorami też będą widzowie, ma być program „Oddaję państwu głos” (piątek, godz. 20:50).
Telewidzowie będą mogli zadzwonić do studia i przepytywać znane osobistości. Nowością będzie „Republika sztuki”. To cykl rozmów Marcina Bąka o tym, że sztuka to nie tylko kwestia gustu. W połowie listopada na antenie pojawi się program „Analfabet III RP” Piotra Goćka. W planach jest również audycja ukazująca prawdziwą twarz Kościoła, której gośćmi będą gwiazdy kojarzone z wartościami chrześcijańskimi.
– Istniejąca cztery lata telewizja przetrwała bardzo trudny czas, w którym musiała w zalewie propagandy wyrąbywać sobie miejsce w przestrzeni publicznej. Moim poprzednikom udało się pokonać wszystkie rafy. To wielki sukces
– mówi Dorota Kania.
Prezes Tomasz Sakiewicz mówił na konferencji, że telewizja ma stabilną grupę inwestorską udziałowców i zachowała też przyszłość biznesową. TV Republika wystartowała 10 kwietnia 2013 r.