Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Prezydent Andrzej Duda podpisał budżet na 2025 r. oraz przesłał część przepisów do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli następczej • • •

Internauci wybiorą Książki Roku 2018

Ruszyła kolejna edycja największego literackiego plebiscytu w Polsce – w zeszłym roku czytelnicy oddali w nim ponad 117 tysięcy głosów! Już po raz czwarty internauci wybiorą Książki Roku 2018 lubimyczytać.pl.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Pixabay

Głosować można do końca lutego na stronie konkursu. Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Szczepan Twardoch, Dorota Masłowska, Remigiusz Mróz, Wiesław Myśliwski i Olga Tokarczuk oraz – wśród autorów zagranicznych – Nicholas Sparks, George R.R. Martin, Jojo Moyes, Yuval Noah Harari czy Stephen King. Największą liczbą nominacji mogą pochwalić się m.in. wydawnictwa: Albatros, Wydawnictwo Literackie, Znak, Otwarte, Wydawnictwo Mag i Fabryka Słów. W czwartej edycji największego literackiego plebiscytu w Polsce zostało nominowanych 238 tytułów z 71 wydawnictw w 12 kategoriach.

Tegoroczne nominacje plebiscytowe to dobre i mocne tytuły, wybrane spośród najpopularniejszych i najlepiej ocenianych przez czytelników serwisu książek wydanych w 2018 roku. To nasi użytkownicy są autorami sukcesu pisarzy, to oni tworzą wielką społeczność lubimyczytać.pl i to dlatego właśnie w rękach internautów leży wybranie Książki Roku 2018 w 12 kategoriach. Użytkownicy naszego portalu to odbiorcy kultury świadomi swoich gustów i potrzeb, którzy miesięcznie dodają do lubimyczytać.pl 125 tysięcy ocen książek i 15 tysięcy opinii. Teraz, głosując w plebiscycie na wybrane książki, czytelnicy mogą podziękować ich autorom i wydawcom za wspaniałe literackie doznania roku 2018.

- mówi Izabela Sadowska, prezes lubimyczytać.pl.

Każdy internauta ma do dyspozycji 12 głosów, po jednym w każdej plebiscytowej kategorii: Literatura piękna; Powieść historyczna; Kryminał, sensacja, thriller; Literatura obyczajowa, romans; Literatura faktu, publicystyka; Autobiografia, biografia, wspomnienia; Literatura fantastyczna; Science fiction; Horror; Literatura młodzieżowa; Fantastyka młodzieżowa oraz Literatura dziecięca. 

W zeszłym roku czytelnicy oddali ponad 117 tysięcy głosów. Podczas tegorocznej edycji Plebiscytu na bieżąco będzie można śledzić ogólną liczbę oddanych głosów – to, ile osób zagłosowało na konkretny tytuł, okaże się dopiero po zakończeniu Plebiscytu. Już na początku marca dowiemy się, które pozycje zasłużyły, według internautów, na tytuły Książek Roku 2018 portalu lubimyczytać.pl.

Serwis Lubimyczytać.pl powstał w 2011 roku i stał się niekwestionowanym liderem na rynku polskich serwisów o książkach. Miesięcznie portal odwiedza ​przeszło 3 mln unikalnych użytkowników, którzy generują 17 mln odsłon. Czytelnicy wystawili książkom kilkanaście milionów ocen i kilka milionów opinii. Serwis otrzymał wiele nagród: m.in. Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii „Kultura w sieci” 2014, nagrodę „Firma Polskiego Internetu” czy Gazelę Biznesu 2018. Pod patronatem lubimyczytać.pl ukazało się około 2 tys. książek z 80 wydawnictw. Prezesem spółki od początku jej powstania jest Izabela Sadowska.

 



Źródło: lubimyczytac.pl, mat.pras.

#lubimy czytać #książki roku #głosowanie #plebiscyt

redakcja