Na Świętym Krzyżu przygotowana została wystawa IPN „Siedem twarzy Sergiusza Piaseckiego”. To niezwykła podróż przez życie i twórczość jednego z najbardziej fascynujących polskich pisarzy XX wieku. Składa się ona z dziewięciu paneli wystawowych, każdy z nich ukazuje inny etap jego życia. Na planszach znajdują się także autorskie cytaty oraz krótkie opisy, które pomagają zrozumieć kontekst i znaczenie każdego z tych etapów. Wystawa obejmuje okres służby wojskowej (kiedy kształtowały się jego poglądy i wartości), etap pracy w wywiadzie, lata spędzone w więzieniu (mające znaczący wpływ na jego życie i późniejszą twórczość), czas literackiej działalności, zaangażowanie w działalność konspiracyjną podczas II Wojny Światowej oraz ostatni etap życia, spędzony na emigracji daleko od ojczyzny.
Miejsce prezentowania wystawy nie jest przypadkowe, ponieważ to właśnie tam w okresie międzywojennym Sergiusz Piasecki przebywał w więzieniu. A w konsekwencji fatalnych warunków podupadł poważnie na zdrowiu i zachorował na gruźlicę. Te wydarzenia sprawiły, że przeszedł głęboką przemianę duchową, zaczął regularne czytać Pismo Święte.
17 lipca o godz. 12, w Klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (ul. Święty Krzyż 1, Nowa Słupia), odbędzie się wernisaż wystawy, po którym odbędzie się prelekcja dr. hab. Tomasza Balbusa poświęconą pisarzowi. W wydarzeniu weźmie udział niestrudzony propagator postaci Piaseckiego prezes IPN dr Karol Nawrocki.