Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Ks. Jan Kaczkowski nagrodzony przez czytelników

W największym internetowym plebiscycie czytelniczym w Polsce, zorganizowanym przez serwis lubimyczytać.pl, oddano ponad 100 tysięcy głosów. Wśród zwycięzców jest m.in. cierpiący na raka ks.

mat.pras.
mat.pras.
W największym internetowym plebiscycie czytelniczym w Polsce, zorganizowanym przez serwis lubimyczytać.pl, oddano ponad 100 tysięcy głosów. Wśród zwycięzców jest m.in. cierpiący na raka ks. Jan Kaczkowski.
 
O miano Książki Roku ubiegało się 190 książek z 63 wydawnictw. Wśród nominowanych znalazły się tytuły polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce. Czytelnicy lubimyczytać.pl wybrali zwycięzców w 10 kategoriach. Książki Roku zostały przyznane na podstawie głosów i ocen użytkowników największego polskiego serwisu społecznościowego dla czytelników – lubimyczytać.pl.
 
Na dziesięć nagrodzonych książek trzy są polskich autorów. W kategorii literatura piękna zwyciężyła Małgorzata Halber. Na jej debiutancką książkę o walce z nałogiem, czyli „Najgorszego człowieka na świecie” oddano prawie 2 tysiące głosów. Spośród 20 tytułów nominowanych w literaturze faktu najwięcej głosów zdobyła Magdalena Grzebałkowska za „1945. Wojna i pokój”, która opowiada o trudnym dla Polski okresie końca wojny i budowaniu nowego systemu. Czytelnicy portalu docenili także wywiad-rzekę z ks. Janem Kaczkowskim. „Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość” to pełna szczerości i odwagi historia najpopularniejszego duchownego w Polsce, który od lat walczy z rakiem.
 
Zwycięzcy Plebiscytu Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl:
Literatura piękna – Małgorzata Halber, „Najgorszy człowiek na świecie”
Literatura faktu – Magdalena Grzebałkowska, „1945. Wojna i pokój”
Kryminał, sensacja, thriller – Paula Hawkins, „Dziewczyna z pociągu”
Horror – Stephen King, „Bazar złych snów”
Literatura obyczajowa, romans – Colleen Hoover, „Maybe Someday”
Fantastyka, fantasy – Victoria Aveyard, „Czerwona królowa”
Autobiografia, biografia, wspomnienia – ks. Jan Kaczkowski, „Życie na pełnej petardzie”
Literatura młodzieżowa – Gayle Forman, „Wróć jeśli pamiętasz”
Science fiction – Dimitry Glukhovsky, „Futu. Re”
Powieść historyczna – Anthony Doerr, „Światło, którego nie widać”.
 

 



Źródło: niezalezna.pl

sk