Agnieszka Kołodziejczyk
O autorze
Autor nie dodał jeszcze swojego opisu.
Artykuły autora Agnieszka Kołodziejczyk
Artykuły autora
Europoseł Wiśniewska dla Niezalezna.pl: To, co robi minister sprawiedliwości, jest "bodnaryzacją prawa"
- Demonstracje pod Trybunałem Konstytucyjnym - wielotysięczne - pokazały, że ludzie mają dość i nie pozwolą na to, żeby ukraść wolność i niezależność instytucjom publicznym - mówi portalowi Niezalezna.pl Jadwiga Wiśniewska.
Głodówka w solidarności z Kamińskim i Wąsikiem. Wyszkowski: Czuję się żołnierzem w dobrej sprawie
W Dąbrowie Górniczej opozycjoniści podziemia antykomunistycznego z czasów PRL z Zagłębia i Śląska, którzy podjęli 22 stycznia głodówkę, solidaryzując się z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem, powoli zaczynają przyjmować pokarmy. Do protestujących dołączył Krzysztof Wyszkowski, organizator strajków w Stoczni Gdańskiej w latach 80. - Czekamy jeszcze na kolejnych gości, gdy będziemy w pełnym gronie, zdecydujemy, co dalej. Oficjalne stanowisko podamy dziś o godz. 17. Na razie powiem krótko - zachowaliśmy się przyzwoicie wobec tych, którzy jak panowie Kamiński i Wąsik, byli przyzwoici - podsumowuje w rozmowie z nami Adam Giera pomysłodawca strajku głodowego w Dąbrowie, organizator strajków w latach PRL w ZGH "Bolesław" w Bukownie i wieloletni członek zarządu Śląsko - Dąbrowskiej "Solidarności".
Mecenas Kwaśniewski dla Niezalezna.pl: Działania Bodnara to radykalne upolitycznienie sądów
- Projekt rozporządzenia ministra sprawiedliwości Adama Bodnara dot. regulaminu urzędowania sądów powszechnych – tzw. dekret Adama Bodnara - pod pozorem walki o niezawisłość wprowadza najdalej idący od czasów PRL stan zależności sędziów od politycznych decydentów - mówi nam adwokat Jerzy Kwaśniewski, prezes zarządu Fundacji "Ordo Iuris". I dodaje: - W kwestii reformy Krajowej Rady Sądownictwa obawiam się rozwiązania siłowego. Śladem bezprawia w sprawie TVP, można się spodziewać uchwały, która unieważni funkcjonowanie KRS, następnie przejęcia biur, pieczęci, dokumentów, wprowadzenia całkowicie nowych członków. Przedstawiciele nowej koalicji mają poparcie międzynarodowych ośrodków, dlatego czują się silni.
Wypadek w kopalni Sobieski - zginęły cztery osoby. Jaworzno w żałobie
Od dziś do 2 grudnia w Jaworznie potrwa żałoba w związku ze śmiercią 4 górników z kopalni "Sobieski", poinformował w mediach społecznościowych Paweł Silbert, prezydent miasta. W związku z tragedią władze spółki "Tauron Wydobycie", do której należy zakład w Jaworznie, zdecydowały, że uroczystości barbórkowe zaplanowane w tym roku zostają odwołane. Zostaną odprawione tylko msze święte.