Koszulka "RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!

"Gazeta Polska" NOWY NUMER: Tajemnicza kosmetyczka asystuje premierowi. Kim jest Woronowska?

Córka sowieckiego żołdaka pojawiała się w Sopocie, gdy był tam też Tusk. Kim jest asystentka premiera polskiego rządu? O tym przeczytacie w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska" - od środy 7 sierpnia. Wybierz wygodną prenumeratę cyfrową!

Gazeta Polska - nowy numer
Gazeta Polska - nowy numer
fot. - Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Tajemnicza kosmetyczka asystuje premierowi

- Ukrainka Krystyna Wiktorowna Woronowska (z domu Potopalskaja), od kilku miesięcy społeczna asystentka Donalda Tuska, w roku 2018 i 2019 wizytowała Sopot. Jak ustaliła „GP” – jej wycieczki do Trójmiasta w zaskakujący sposób zbiegały się z rzadkimi przyjazdami do Polski Tuska, który był wówczas szefem Rady Europejskiej - pisze Grzegorz Wierzchołowski. Kim jest Woronowska? Warto przeczytać!

PONADTO W NUMERZE:

  • Coraz gorsza atmosfera wokół represji. Wszystko się sypie

To nie jest dobra seria władzy! Sąd skrócił areszt dla ks. Michała Olszewskiego i dwóch urzędniczek, a prokuraturę od blamażu ratować musiał, nie wpuszczając dziennikarzy na salę. Wcześniej była kompromitacja z immunitetem Marcina Romanowskiego. Adam Bodnar nie poprawił też swojego wizerunku, absurdalnie ścigając Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika za... udział w obradach Sejmu, na który zgodził się marszałek Szymon Hołownia. Umorzona została też sprawa rolnika za udział w protestach. Obok prokuratury za karanie wzięły się władze neoTVP, a w obronie Przemysława Babiarza wystąpili nie tylko Anita Włodarczyk czy Otylia Jędrzejczak, co nadało sprzeciwowi wobec represji wymiaru popkulturowego, lecz także kibice w całym kraju. Upadła również narracja, że represji nie dostrzega świat, skoro przeciwstawiali się im Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy czy kandydat na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych J.D. Vance. Przeczytacie o tym w tekście Piotra Lisiewicza.

  • Republika rozbija układ medialny w Polsce

Przejście na nadawanie w wysokiej jakości HD, wywalczenie miejsca na naziemnym multipleksie MUX-8, rozbudowa zespołu redakcyjnego, dzięki czemu nasi dziennikarze mogą relacjonować najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy, a także wdrożenie nowych technologii poprawiających doświadczenia audiowizualne – to część przedsięwzięć, które Telewizja Republika zrealizowała w ostatnich miesiącach dzięki wsparciu finansowemu naszych widzów. Nie ustajemy w wysiłkach dążenia do bycia największą stacją informacyjną w kraju i przygotowujemy kolejne inwestycje. Jednak aby misja się powiodła, potrzebne jest dalsze zaangażowanie wszystkich, którym zależy na prawdziwie niezależnych polskich mediach

– czytamy w tekście Jana Przemyłskiego.

  • Zielona Ula

„Wiceministra Klimatu, Posłanka na Sejm RP, Współprzewodnicząca Partii Zieloni” – tak na portalu „X” charakteryzuje siebie Urszula Zielińska. Polityk ta od lat budzi swoimi wypowiedziami kontrowersje, aż za często pokazując, że zajmuje się czymś, o czym nie ma bladego pojęcia. Konsekwentnie i bezkrytycznie jednak wykonuje powierzone zadania, co pozwala jej piąć się po szczeblach kariery. "Wiceministrę" prześwietla Jacek Liziniewicz.

  • Refugees welcome, czyli wielki biznes na migrantach

Oczerniająca obrońców polskiej granicy i osiągająca milionowe przychody Fundacja Ocalenie stworzyła spółkę, która ma zajmować się m.in. sprzedażą detaliczną, konsultingiem i szkoleniami. Z kolei podlegające stołecznemu samorządowi Muzeum Sztuki Nowoczesnej wspólnie z nową spółką organizuje specjalną aukcję sztuki, której celem jest wsparcie rozwoju proimigranckiej inicjatywy pod hasłem „Refugees Welcome Polska”. Jest ona częścią międzynarodowego ruchu zapoczątkowanego przez niemieckie stowarzyszenie współfinansowane ze środków rządu federalnego. Ujawnia to Hubert Kowalski.

  • Tajemnice miedziowych interesów

Współwłaściciel i prezes firmy zarabiającej na współpracy z grupą KGHM wszedł do rad nadzorczych dwóch podmiotów kontrolowanych przez... KGHM. Wcześniej jego wspólnikiem był obecny wiceprezes miedziowego giganta. Zresztą z grupą KGHM współpracuje też inny podmiot, którego współwłaścicielem był obecny prezes KGHM, jednak pozbył się on udziałów przed powołaniem do zarządu – ustaliła „Gazeta Polska”. Warto przeczytać tekst Piotra Nisztora.

  • Jak Putin ograł Bidena. Wymiana zakładników na przestępców

Największa od czasów zimnej wojny wymiana więźniów między Zachodem a Rosją i posłuszną jej Białorusią to wygrana Kremla. Cóż z tego, że z łagrów wyszło więcej osób? Władimir Putin wyciągnął zza krat mordercę, szpiegów i hakerów. Wzmocnił reżim. W zamian oddał ludzi wziętych wcześniej za zakładników: zachodnich obywateli wrobionych w różne przestępstwa i rosyjskich opozycjonistów. W wymianie pośrednio udział wzięła Polska. Szkoda, że nasze władze oddały agenta GRU za darmo, choć w rosyjskich i białoruskich więzieniach siedzą Polacy... - o "rzekomym sukcesie USA" pisze Antoni Rybczyński.

Rosja wyciąga "pomocną dłoń" do Afryki

Do końca sierpnia ostatni żołnierze i personel cywilny armii amerykańskiej opuszczą Niger. To efekt obalenia rządu w tym kraju przez juntę wojskową, wspieraną przez Rosjan. To kolejny kraj z rejonu Sahelu, po Sudanie, Mali i Burkina Faso, który odwraca się od Zachodu i zwraca w stronę Moskwy. Rosja, uzyskując coraz większe wpływy w Afryce, zyskuje dostęp do surowców i jeszcze skuteczniej prowadzi politykę migracyjną destabilizującą sytuację w Europie. Pisze o tym Tomasz Duklanowski.

  • Haubice i wyrzutnie na wstecznym biegu

Proponowana przez Koreę Południową linia kredytowa na realizację strategicznych umów zbrojeniowych związanych z pozyskaniem przez Polskę armatohaubic K9 oraz systemów artylerii K239 Chunmoo jest odrzucana przez Ministerstwo Finansów. Resort nie podaje przyczyny takiego stanu rzeczy. – Obawiam się, że ktoś mógł wpaść na szaleńczy pomysł wstrzymania finalizacji tych kontraktów. Wydatki na realizację poszczególnych postulatów Donalda Tuska mogą wypierać wydatki na obronę – ostrzega w rozmowie z „GP” Andrzej Kosztowniak, były minister finansów. Warto przeczytać tekst Konrada Wysockiego.

  • Finał transformacji coraz dalej

Po ostatnich wyborach parlamentarnych wymienione zostały kierownictwa największych spółek publicznych, w tym energetycznych. Niestety, ich tegoroczne wyniki: finansowe i giełdowe rozczarowują – są wyraźnie gorsze od ubiegłorocznych. O czym przeczytacie w artykule Macieja Pawlaka.

  • Iskry Kadena-Bandrowskiego

6 sierpnia 1944 roku przez okno mieszkania na warszawskiej Ochocie wpadł odłamek. Szrapnel ugodził i ranił Juliusza Kadena-Bandrowskiego – pisarza, legionistę, adiutanta marszałka Józefa Piłsudskiego z doby legionowych bojów. Mijało równo lat trzydzieści od chwili, gdy z krakowskich Oleandrów ruszała bić się o niepodległość strzelecka gromada I Kompanii Kadrowej. Za nią szły kolejne. Trzy dekady później – pokolenie Piłsudczyków, tyle że już dojrzalsze i starsze, musiało znów chwycić za broń. By bić się z Niemcami. By walczyć z Sowietami. Artykuł przygotował szef działu "Historia" Tomasz Łysiak.

  • Gdy Mickiewiczowi odbierało mowę

Gdyby pójść dużym skrótem, rzec by można, że film „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” ukazuje kulisy wykluwania się polskiego romantyzmu. To przecież pierwszy tomik poety „Ballady i romanse” uznany jest za ten moment, a te Mickiewicz napisał w szale miłości do szlachcianki Maryli Wereszczakówny. O tym uczuciu jest film w reżyserii Waldemara Szarka „Niepewność. Zakochany Mickiewicz”, który wejdzie na ekrany kin 13 września. Na przedpremierową recenzję zaprasza Sylwia Krasnodębska.

Te i wiele innych ciekawych informacji oraz opinii przeczytacie w tygodniku "Gazeta Polska". Nowy numer w sprzedaży od środy 7 sierpnia.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.

 



Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Polska

Michał Kowalczyk