Z okładki najnowszego numeru tygodnika "Gazeta Polska" spogląda na nas Szymon Hołownia. Jego partia ma bardzo poważne kłopoty w kwestii finansowania. - Te puzzle zaczynają tworzyć bardzo niebezpieczną dla Hołowni układankę - pisze Piotr Nisztor. Ponadto w numerze między innymi o trepostwie w MON, reżimie Łukaszenki i Niemcach. Czytaj "Gazetę Polską", zamów wygodną prenumeratę cyfrową.
Z nagrania ujawnionego przez Nową Trybunę Opolską wynika, że partia Szymona Hołowni mogła być nielegalnie finansowana. To kolejna taka informacja, bo partia ta już wcześniej miała z tym kłopoty. Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie komitetu obecnego marszałka Sejmu z wyborów prezydenckich, a także rozliczenia partii za 2021 rok. Te puzzle zaczynają tworzyć bardzo niebezpieczną dla Hołowni układankę
Rolnicy nie odpuszczają w sprawie protestów. Do ich manifestacji dołączają się kolejne grupy społeczne. To już nie jest protest jedynie rolników. To bunt przeciwko polityce Komisji Europejskiej i idącemu zewsząd zielonemu szaleństwu. Polecamy tekst Jacka Liziniewicza.
Bogusław Pacek, przez 12 lat funkcjonariusz komunistycznej bezpieki, chwalony za to, że „zadania wynikające z wprowadzenia stanu wojennego wykonywał właściwie”, został dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego. Mirosław Różański, który był dowódcą kompanii w czasie manewrów „Przyjaźń” z bratnią Armią Czerwoną, stanął na czele senackiej komisji obrony. Mieczysław Bieniek, delegat na IX Zjazd PZPR, jest nowym doradcą ministra obrony Władysława Kosiniaka-Kamysza. – Za nimi do resortu wracają ludzie o najbardziej kompromitujących życiorysach. A to przez MON przechodzić będą w najbliższych latach największe pieniądze związane z zakupami. Bez kontroli, co zagwarantują zmiany w kontrwywiadzie i likwidacja CBA – mówi nasz informator w MON. Artykuł Piotra Lisiewicza jest naprawdę mocny!
Transportowe firmy z białoruskim kapitałem, które działają w Polsce, dają reżimowi Alaksandra Łukaszenki możliwości rozwoju handlu z krajami unijnymi. Pomagają w tym także niektórzy polscy przewoźnicy, którzy wożą do Brześcia towary z Unii Europejskiej oraz zabierają z powrotem transporty białoruskie. Tymczasem coraz większym problemem dla Polski są m.in. sól i warzywa z Białorusi
Koalicja 13 grudnia rozpoczęła atak na Trybunał Konstytucyjny. Nie tylko przeforsowała absurdalną uchwałę, lecz także zamierza selekcjonować sędziów i „unieważniać” wyroki. To wywoła gigantyczny bałagan, na którym ucierpią tysiące Polaków, bo TK wielokrotnie wypowiadał się w ważnych dla nich sprawach. Mało kto pamięta, ale Sejm już kiedyś chciał wpływać na orzecznictwo Trybunału. Działo się to... w stanie wojennym. O czym przypominają Grzegorz Broński i Grzegorz Wszołek.
Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska jeszcze do połowy ubiegłego roku kierował dwoma firmami, które obecnie starają się z tej państwowej instytucji o ponad 60 mln zł dofinansowania w postaci pożyczek na budowę elektrowni fotowoltaicznej i huty szkła spienionego – ustaliła „Gazeta Polska”. Kolejny mocny tekst dziennikarza śledczego Piotra Nisztora.
Zwiększenie udziału wirtualnych działań szkoleniowych i symulacji w stosunku do ćwiczeń na żywo, przestawienie armii z paliw kopalnych na energię odnawialną, która „nie jest jeszcze w pełni odpowiednia do walki”, miliony euro na projekt badawczy dotyczący „recyklingu odpadów wyposażenia indywidualnego żołnierzy, takich jak mundury, hełmy, buty, plecaki, elementy plastikowe, uprzęże itp.”. Taki obraz ekologicznej, zdekarbonizowanej armii państw UE, której zwolennikami są Donald Tusk, Olaf Scholz i Emmanuel Macron, wyłania się z oficjalnych unijnych dokumentów
Jeszcze nigdy służby specjalne krajów bałtyckich nie były tak zgodne w określeniu skali i charakteru zagrożenia ze strony Rosji. Przybrało ono już wyraźnie militarne oblicze. To już nie tylko kwestia dezinformacji, szpiegostwa i sabotażu – na to ostatnie uwagę zwraca też wywiad norweski – lecz idące pełną parą przygotowania Moskwy do wojny z NATO. Wojny, która zacznie się nad Bałtykiem właśnie. Ważny tekst Antoniego Rybczyńskiego.
Tytułowe pytanie zadaje Michał Kuź. - Problemem Niemiec jest to, że chcą uchodzić za kraj cywilizacyjnie i politycznie „zachodni” i dużo w ten wizerunek inwestują. Ale coraz więcej wskazuje na to, że w momencie próby część niemieckich elit może optować za własną drogą i starać się zbudować eurazjatycki układ - czytamy.
Przejazd kolumny ze sprzętem i uzbrojeniem czy obecność większej liczby żołnierzy na danym terytorium, na przykład ze względu na manewry wojskowe, wzbudzają uwagę opinii publicznej. Takie sytuacje często kończą się robieniem zdjęć i nagrywaniem filmów, które niemal natychmiast lądują w sieci. I choć większość osób nie ma złych intencji, a chce po prostu podzielić się tym faktem ze znajomymi, takie działanie może stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i jest wykorzystywane przez wrogie służby do zbierania wrażliwych danych. Dlatego armia apeluje, by powstrzymać się od publikowania materiałów wskazujących rozmieszczenie wojska. Tekst Konrada Wysockiego to cenna lekcja dla nas wszystkich.
Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.