Zdzisław Pupa, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 55 na Podkarpaciu, z "zadowoleniem przyjął propozycję debaty" o przyszłości woj. podkarpackiego zgłoszoną przez kandydata PO-PSL Mariusza Kawę.
- Mam nadzieję, że jako reprezentant koalicji PO-PSL utożsamia się pan z programem oraz szkodliwymi działaniami rządu i podejmie wyzwanie dyskusji również w tej kwestii. Zapraszam więc do rozmowy o programach, pomysłach na Podkarpacie, a także o konkretnych działaniach - powiedział Pupa, adresując swą wypowiedź do Kawy. Podkreślił, że Podkarpacie zajmuje ważne miejsce w programie PiS.
- Jednak konkretne rozwiązania i propozycje są sukcesywnie odrzucane w Sejmie głosami koalicji PO-PSL, której pan jest przedstawicielem - dodał.
Zdaniem Pupy
"zaszczytu koalicji PO-PSL" nie przynosi m.in. podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat, wynegocjowanie środków pomocowych z UE na rolnictwo na lata 2014-20 o ponad sześć mld euro niższych w porównaniu z 2013 r. czy likwidacja sądów rejonowych w Kolbuszowej, Ropczycach i Strzyżowie (wszystkie miasta leżą na terenie okręgu wyborczego).
- Proponowana debata będzie więc doskonałą okazją do dyskusji również w tych kwestiach - podkreślił kandydat PiS.
Do Senatu z okręgu nr 55 kandydują: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).
Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Nastąpiło to po odwołaniu poprzedniego marszałka Mirosława Karapyty z PSL.
Głosowanie odbędzie się 8 września.
Źródło: PAP,niezalezna.pl
JW