Koszulka "RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!
Z OSTATNIEJ CHWILI
Rząd Izraela zatwierdził porozumienie z palestyńskim Hamasem w sprawie zawieszenia broni w Strefie Gazy oraz uwolnienia zakładników • • •

Koordynatorzy skontrolują sytuacją epidemiczną na uczelniach

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołała 16 wojewódzkich koordynatorów, którzy będą monitorować sytuację epidemiczną na uczelniach w danym regionie - poinformował resort nauki.

pixabay.com/jarmoluk

Zadaniem każdego z uczelnianych koordynatorów, realizowanym we współpracy z władzami szkoły wyższej, będzie zbieranie i aktualizowanie danych dotyczących liczby potwierdzonych zakażeń, skierowań na kwarantannę oraz wszelkich innych, związanych z epidemią danych o niepokojących zdarzeniach występujących w szkołach wyższych (w tym w akademikach) - informuje resort nauki na stronie internetowej.

- Obecna sytuacja epidemiczna i obserwowany przyrost zachorowań każą nam zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo całej wspólnoty akademickiej – mówi cytowana na stronie MNiSW wiceminister nauki Anna Budzanowska. Jak wyjaśnia, do lepszego monitorowania sytuacji na uczelniach w skali kraju, również pod kątem podejmowania dalszych działań, konieczne jest dysponowanie aktualnymi danymi.

Powołania uczelni koordynujących dokonała Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) wspólnie z resortem nauki. Na każde z 16 województw przypada jedna uczelnia koordynująca. Są to: Akademia Morska w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie), Politechnika Gdańska (woj. pomorskie), Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie), Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie), Politechnika Białostocka (woj. podlaskie), Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie (woj. mazowieckie), Uniwersytet Zielonogórski (woj. lubuskie), Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (woj. wielkopolskie), Politechnika Łódzka (woj. łódzkie), Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (woj. dolnośląskie), Politechnika Opolska (woj. opolskie), Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie (woj. śląskie), Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (woj. świętokrzyskie), Uniwersytet Medyczny w Lublinie (woj. lubelskie), Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (woj. małopolskie), Politechnika Rzeszowska (woj. podkarpackie).

- MNiSW zwróciło się z prośbą do wszystkich uczelni w kraju o wyznaczenie osób, które będą odpowiedzialne za kontakty z regionalnymi koordynatorami i przekazywanie im bieżących informacji. Szczegółowych wskazówek co do trybu, formy i częstotliwości przekazywania danych udzielają koordynatorzy wyznaczeni przez KRASP - sprecyzowano w komunikacie. 

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

maa