Paweł Woźniak
O autorze
Autor nie dodał jeszcze swojego opisu.
Sprzedaż pomp ciepła leci na łeb na szyję. W tle decyzje polityków
W ubiegłym roku sprzedaż pomp ciepła w Polsce spadła o ponad jedną trzecią. Według ekspertów to pokłosie chaosu w programie Czyste Powietrze, podwyżek cen energii elektrycznej oraz zamieszania związanego z próbami dopuszczenia do obrotu przez resort klimatu produktów bez odpowiednich standardów badań i certyfikacji.
GPC: NBP się nie zatrzymuje. Gromadzimy ogromne zapasy złota
Banki centralne kupują złoto na potęgę, ustanawiając kolejne rekordy pod tym względem. Wśród liderów znajdziemy Indie, Turcję i Chiny. Najwięcej kruszca zakupił jednak w ostatnim kwartale Narodowy Bank Polski, a w 2023 r. byliśmy na drugim miejscu na świecie pod tym względem. Dzięki coraz większym zasobom złoty staje się bardziej stabilny, a Polska bardziej wiarygodna dla inwestorów.
„GPC”: Berlin nie chce atomu w Polsce. „Wiele rzeczy może się zmienić”
Natychmiast po wyborach w Polsce pojawiły się w Niemczech głosy, że polski program energetyki jądrowej w postaci uruchomienia u nas w przeciągu kilkunastu lat wielu reaktorów dużego i małego atomu jest nierealny, będzie bardzo kosztowny i mało efektywny. W to miejsce nasz zachodni sąsiad chce zaproponować nam sprzedaż swoich technologii opartych na odnawialnych źródłach energii (OZE). Na podobne naciski narażone są inne państwa posiadające lub planujące reaktory jądrowe, w tym Francja, największy europejski potentat atomowy - pisze dzisiaj "Gazeta Polska Codziennie".
Wtorek z Gazetą Polską Codziennie. Przemytnicy ludzi werbują na TikToku
Gangi przemytników migrantów szukają klientów m.in. w mediach społecznościowych. Wzmożenie ich działalności widać na szlaku bałkańskim, którego ważną częścią jest Serbia. W związku z presją migracyjną problemy mają m.in. Czechy i Słowacja, ale z kierunku południowego nielegalni migranci trafiają również do Polski. Coraz trudniejszy staje się bowiem proceder przemytu ludzi z Białorusi z powodu powstającej zapory na granicy. Więcej o sprawie przemytu ludzi i nie tylko o tym przeczytacie Państwo już we wtorkowej Gazecie Polskiej Codziennie – na papierze oraz online.