Dziś obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Polacy wywieszają na swoich domach flagi. Internauci też dają wyraz, jak ważne są dla nich symbole narodowe. Przy okazji przypominają, do jakich czasów nie chcieliby powrotu – do rządów Platformy Obywatelskiej. Wtedy to Bronisław Komorowski przedstawił nam... orła z czekolady i różowe baloniki. „Orzeł może być też smaczny” – stwierdził. Tak wyglądał dzień flagi RP pod rządami PO…

1 sierpnia 1919 r. Sejm uchwalił ustawę o fladze narodowej, w której napisano: „za barwy Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się kolor biały i czerwony w podłużnych pasach równoległych, z których górny – biały, dolny zaś – czerwony”.

Święto Flagi RP zostało ustanowione w 2004 r. Wybór tego dnia nie był przypadkowy. Chodziło o dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski, oraz o wypełnienie wolnego dnia pomiędzy świętami narodowymi i podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii.

Nie zawsze było jednak tak doniośle jak dziś. Internauci przypominają, jak Dzień Flagi obchodzono za czasów rządów Bronisława Komorowskiego.

Użytkownicy sieci publikują posty w dniu flagi RP:


Tak nasze barwy narodowe prezentują spadochroniarze z 6. Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego: