W czasie wczorajszej debaty Bronisław Komorowski chciał zabłysnąć. Myślał chyba, że ma „kolejnego haka” na Andrzeja Dudę, lecz odbiło się to rykoszetem. Prezydent zapytał dlaczego kandydat PiS na prezydenta wstrzymał się od głosowania dotyczącego godła narodowego na koszulkach reprezentacji Polski, jakie miało miejsce w Sejmie. Andrzej Duda przypomniał czekoladowego orła i cały pomysł Komorowskiego wziął w łeb.  

- Dlaczego, jak była głosowana ustawa w Sejmie – moja proponowana (nie omieszkał zaznaczyć prezydent), dotycząca godła narodowego na koszulkach polskiej reprezentacji narodowej w sporcie, pan się wstrzymał od głosu. Czy Pan się wstydzi polskiego godła? – pytał Komorowski. Nie spodziewał się, że Andrzej Duda, pewnie jak i większość Polaków mają w pamięci akcję orzeł może… Była ona wyśmiana przez Polaków.


(fot. Samuel Pereira)

- Mieliśmy inne stanowisko w tej sprawie jako Klub Parlamentarny. To nie kto inny tylko Pan wychodził na święto narodowe z czekoladowym orłem. Może o tym przypomnę, bo wzbudziło to ogromne z jednej strony zażenowanie, a z drugiej strony śmiech - mówił Andrzej Duda.

Czytelnikom przypomnijmy, jak wygląda „nowoczesny patriotyzm” prezydenta Komorowskiego...


(fot. Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska)

Ale Panie pośle, godło, godło, godło – słychać było przeszkadzającego Komorowskiego.

- Pan śmieszy, Pan tumani i straszy swoim zachowaniem. (Ale w sprawie godła – nie ustępuje Komorowski). Godło polskie wymaga pilnowania, bo to jest godny znak. Powinno się ono znaleźć na koszulkach polskiej reprezentacji tak, jak ono wygląda zgodnie z ustawami. Natomiast chcę powiedzieć jedno, to Pan jako prezydent Rzeczpospolitej powinien był tego godła strzec i nie dopuścić nigdy do tego, aby na święto narodowe był czekoladowy orzeł. Pan to doskonale zna, kotylionik i balonik śmiali się ludzie z tego, co Pan robi - przypomniał Andrzej Duda. 

Dzień Flagi 2013:W Dniu Flagi na marszu można było zobaczyć różowe chorągiewki, plastikowe czapeczki, różowe transparenty z hasłami: „Polaku, nie bądź ponury”, ale nigdzie nie było... biało-czerwonej flagi.

- To jest dzisiejsza Polska rzeczywistość. Polska prezydentura powinna być realizowana z godnością, polska prezydentura powinna rozumieć co to polska racja stanu. Pan odwołując się do mojego teścia i jednocześnie pisząc o narodzie sprawców, nie rozumie istoty rzeczy – powiedział Andrzej Duda.

Wnioski Komorowskiego bujda na resorach” – pisali tylko internauci.